Odpowiedź 
Zasady działu "Baza materiałów"
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,433
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 501
Post: #1
Zasady działu "Baza materiałów"
Dział ma być pomocny dla osób, które szukają dobrej jakości materiałów dla swoich dodatków. Tworzenie nowych wątków jest moderowane, co oznacza, że zanim wątek pojawi się w dziale, musi zostać najpierw zaakceptowany przez administrację.

Nowe wątki mogą zakładać osoby, które zarówno czegoś poszukują jak i coś oferują. Dlatego też zostały stworzone dwa prefiksy - "Poszukuję" i "Oferuję". Należy je wybierać podczas tworzenia tematu. Pole wyboru znajduje się po lewej stronie pola wpisywania nazwy tematu.

Kolejną zasadą jest zwracanie szczególnej uwagi na tytułowanie wątków. W tytule powinna znajdować się "dziedzina", do której odnosi się materiał, np. "dźwięki", "fotografie", "tekstury" bądź jakaś inna. Oprócz tego należy umieścić informację np. o jaki pojazd / czego teksturę bądź fotografię dokładnie chodzi. Podam przykłady, żeby nie było wątpliwości:

Poprawnie zatytułowane tematy:
"[Poszukuję] Dźwięki silnika Cummins do SU 12 III ";
"[Poszukuję] Fotografie kiosku Ruchu";
"[Poszukuję] Zdjęcia kokpitu Jelcza M11";
"[Poszukuję] Tekstury obić siedzeń warszawskich autobusów";
"[Poszukuję] Dokładne dane techniczne skrzyni biegów ZF Ecomat 4";
"[Oferuję] Zbiór fotografii autobusu Volvo 7700";
"[Oferuję] Rysunki techniczne i schematy autobusów marki MAN".

Osoba poszukująca zakłada więc temat zgodnie z powyższymi zasadami, w treści posta wpisując dodatkowe informacje, które doprecyzują cel poszukiwań.

Pod taką prośbą bądź zleceniem mogą dopisywać się osoby, które realnie mogą takowe materiały zdobyć (a po zdobyciu uzupełniają o nie post za pomocą funkcji edycji) lub po prostu takowe materiały udostępniają w swojej odpowiedzi. W przypadku większej liczby zdjęć czy dźwięków, pliki powinno się wstawiać w jedną paczkę i uploadować na jakiś hosting plików.

Osoby oferujące dane materiały, tworzą nowy wątek (zgodnie z zasadami) i wstawiają je w pierwszy post. W razie potrzeby taką bazę można powiększać za pomocą edycji.

Sprawa praw autorskich:
Osoba wstawiająca bezpośrednio swoje materiały, automatycznie zezwala na ich użycie w projektach, lecz dodatkowo może zastrzec, że robi to np. dla jednego konkretnego dodatku bądź dla jednego konkretnego Twórcy. Brak dodatkowych klauzul oznacza, że możne je swobodnie wykorzystywać. Udostępnianie materiałów osób trzecich może odbywać się wyłącznie wtedy, gdy nie ma zakazu ich rozpowszechniania , lecz zawsze należy podać źródło bądź autora materiałów. Osoba je wykorzystująca (ale nie udostępniająca) ma obowiązek pozyskania zgody na ich użycie w chwili, gdy będzie chciała opublikować swój dodatek do gry.

Przypominam, że dział powstał po to, by za jakiś czas stworzyła się tutaj przydatna i rozległa baza materiałów, więc sprawy załatwiane na privie w tym przypadku nie będą mile widziane.

Nie pytamy tutaj o dodatki, pliki niezbędne do ich działania ani nie piszemy z propozycjami współpracy, do tego służą wątki:
http://strefa-omsi.pl/Watek-Prosby-o-poj...ldery--958 - poszukiwania plików do dodatków
http://strefa-omsi.pl/Watek-Poszukiwania...OMSI--1060 - poszukiwania dodatków
http://strefa-omsi.pl/Watek-Potrzebujesz...tutaj--635 - poszukiwania pomocy przy tworzeniu dodatków


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.05.2015 10:28 przez skawek.)
03.05.2015 10:23
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: