Strefa OMSI

Pełna wersja: PolskiBus.com / FlixBus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Postanowiłem założyć ten wątek do dyskusji o firmie wyżej wymienionej. Miałem okazję jechać kilka razy z PolskimBusem i jestem zadowolony. Na obsługę nie ma co narzekać, ponieważ była bardzo miła i uprzejma. Autokary marki VanHool bardzo wygodne, na plus jest oczywiście wi-fi, już teraz większość firm ma internet jednak ta firma miała w 2011 roku jako jedna z niewielu, klimatyzacja działała za każdym razem kiedy podróżowałem. Gniazdka 230V są dużym plusem, ponieważ można podłączyć laptopa/telefon i przeglądać strefa-omsi.pl lub internet itd. Jednak poprawił bym sprawę z miejscami, ponieważ niektórzy wchodząc zajmują sobie dwa miejsca i nie chcą nikogo puścić. Zrobił bym tak jak w większości firm czyli pisał miejsce na bilecie, i pasażerowie nie mieli by nic do gadania. Zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii.
Kurde, znowu piszesz te brednie z fejsbuka pb. Numeracja wprowadzi tylko takie coś, że osoba płacąca najmniej zajmie sobie najlepsze miejsce, a ta co najwięcej będzie miała bardzo skromny wybór i zazwyczaj będą to miejsca na słupku okiennym. Warto się czasem zastanowić nad tym o czym się dyskutuje. Ten pomysł to absurd. Skoro niektórzy Polacy nie dorośli jeszcze do wolności tylko trzeba ich numerować to niech jeżdżą PKSem. Kolejna sprawa to podróż ze znajomymi. Chcesz jechać, ale zostały same pojedyncze miejsca. I co? I nie pojedziesz. Z przesiadaniem w czasie jazdy to samo. Nie będziesz mógł tego zroboc przez cyferki na bilecie. Tak wystarczy porozmawiać kulturalnie z osobą i można się dogadać. Ale skoro rozmowa poza dyskusją na fb kogoś przerasta to jest to dziwne i niezrozumiałe. Zawsze jest konkurencja z numeracją miejsc, wiec jak ktos chce być przyklejony do krzesła może jechać innym przewoźnikiem. Lux expres oferuje podobne ceny i jeszcze jakieś niby tablety w zaglowkach, a cena jest podobna. Więc jak ktoś marzy o używaniu cudzego tableta i przylepieniu do krzesła to polecam.:) Ich ogromna zaleta to mniejsza częstość foteli.

Van Hole są okej, ale Volvo jak dla mnie trochę zbyt ciasne.
Chyba mnie źle zrozumiałeś, z numeracją chodzi o to, że pilot pisze Ci na bilecie miejsce i zaczyna od samego końca. Dzięki temu jeżeli podróżuje jedna osoba to ktoś koło niej usiądzie, a ta nie będzie miała nic do gadania.
Nie każdy ma ochotę siedzieć przymusowo na samym końcu. Klient płaci, klient wymaga i ma prawo do wyboru.
Numeracja nie jest najlepszą opcją, ale powinno być coś takiego jak bilet na dwa miejsca przypuśćmy chcę siedzieć koło mojej dziewczyny to przy rezerwacji powinna być taka możliwość abym miał 2 miejsca dla 2 osób
Tak przy okazji - wie ktoś, jak tam z ilością miejsca na nogi w PolskimBusie Gold? Do zwykłego się nie zmieszczę (196cm wzrostu), ale może w Goldzie będzie lepiej? I jak zwykły PolskiBus wypada na tym tle przy innych przewoźnikach typu LuxExpress, Simple Express itd.?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Mizernie. Komfort, jaki oferuje Lux/Simple Express (to jest prawie to samo) nie dorównuje nawet Goldowi. Miałem okazję trzy razy skorzystać z usług tego przewoźnika - dużo miejsca, wygodne fotele, przestronna toaleta oraz możliwość zrobienia sobie za darmo kawy/herbaty zdecydowanie jest na tyle poważnym plusem, że jadąc do Krakowa lub Rzeszowa nawet nie będę się zastanawiał. PB może i ma dużą siatkę połączeń, ale nigdy nie dorówna Luxowi. No ale te firmy są zaadresowane zupełnie do innych odbiorców - Lux dla ludzi, którzy cenią sobie komfort, a PB dla ludzi, którzy cenią sobie tańszy o 2 zł bilet, ale jazdę w bydlęcych warunkach.
(05.12.2015 13:16)piotrzet napisał(a): [ -> ]Numeracja nie jest najlepszą opcją, ale powinno być coś takiego jak bilet na dwa miejsca przypuśćmy chcę siedzieć koło mojej dziewczyny to przy rezerwacji powinna być taka możliwość abym miał 2 miejsca dla 2 osób
Wystarczy poprosić...
No dobra, ale możesz trafić na buca, który się rozwali i ani myśli zejść. Zapłacił dwa złote to jest panem świata. Dlatego przydałoby się, żeby wzorem PKP IC można było takiego pogonić miejscówką, tylko faktycznie bez sensu skoro cena rośnie zamiast maleć.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wtedy pierwsze bilety byłyby najdroższe, a to chyba pewien absurd.:S
Stron: 1 2 3
Przekierowanie