Strefa OMSI

Pełna wersja: Scania Citywide (GN14) (v1.0)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
[Obrazek: ya7Z99N.jpg]

Projekt: Scania CityWide GN14
Wersja: 1.0
Autorzy:
Model: Alterr
Model poprawki: Wizard
Tekstury: Alterr, Homery
Baza na skrypty i dźwięki: Autorzy SU18
Zawieszenie: Wizard
Dźwięki silnika: Wallace Machado
Skrypty: Wizard
Betatesterzy: O530 Citaro, Rene Demski, Aleksei2506

Źródło: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Sporo modyfikacji zwiększających przyjemność z jazdy:
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

Opis:
Wyczekiwany przez wielu model Scanii Citywide od Alterra i spółki. Paczka zawiera przeguba. Autor zaleca konfigurację komputera:
Kod:
- Procesor: nie słabszy niż Core 2 Quad,
- RAM: 8gb,
- Grafika: GTX 660.

Screeny:
[Obrazek: jJH73o0.jpg]
[Obrazek: oi3pjq6.jpg]
[Obrazek: s9nn3C4.jpg]
[Obrazek: 3XaNdhn.jpg]Model wygląda mi na wersję beta, która wyszła specjalnie na Święta. Na pewno do poprawy w nim jest fizyka;)
Jestem po przejażdżce tym modelem i nie jestem nim bardzo zadowolony. Dźwięki są nie najlepsze, ciągle występuje awaria drzwi, fizyka jest skopana, światła też, w dodatku nie można otworzyć 2 i 3 drzwi z pulpitu. Lecz ogólnie pojazd ma potencjał, na plus zasługuje bryła pojazdu oraz mała zasobożerność.
Sam model wygląda bardzo dobrze, ale ma dynamikę i stabilność taczki. W obecnym stanie raczej niegrywalny.
Wizualnie jest to najwyższy poziom, jednakże wóz ma takie błędy, przez co w mojej ocenie na dzień dzisiejszy jest w zasadzie niegrywalny. Nie tego spodziewałem się po Alterze i Wizardzie. Pozostaje czekać na patche, które miejmy nadzieję pojawią się w najbliższym czasie.
Niestety przez fatalną fizykę jazy i optymalizację model jest niegrywalny. Posiada on też słabe dźwięki i sporo mniejszych błędów. Pomimo tego ma on spory potencjał dzięki bardzo dobrym teksturom i bryle. Znajdziemy w nim też kilka ciekawych rozwiązań jak np. niespotykany wcześniej system obsługi szyberdachów.
Na górze już zostało dużo powiedziane, to ja jeszcze dopowiem w kwestii robienia tekstur :E
Dno|( Może i "boczny" templete jest bardzo dobry to w kwestii przodu i tyłu pojazdu to praca podobna do robienia figurek wielkości paznokcia (a takie są). W odróżnieniu do Solarisa to jest prawie niemożliwe do zrobienia, biorąc pod uwagę, iż na templecie "przód-tył" nie wiadomo jak malować, ponieważ połowa elementów jest odwrócona do góry nogami :iksde:

W kwestii jazdy, to też ten autobus nie zachwyca, chociaż dodatki, a także oświetlenie wewnętrzne bardzo polepsza jakość Scanii. Niemniej jednak nie jest to pełna wersja grywalnego pojazdu, lecz beta.

(Gdyby templet przód-tył byłby taki sam jak w Solarisie, to do czasu wydania poprawki można by było porobić trochę tekstur, a tak... :E)
GTX660? W sumie karta graficzna w OMSI ma drugorzędne znaczenie, pierwsze skrzypce gra CPU:P
Co do modelu - jak zawsze wykonanie pierwsza klasa, kwintesencja zajekozackości :D
Ale to tylko wizualnie.
Wydajność leży.
Dodam od siebie iż u mnie ten model jest lekki, pomimo, że posiadam 3 GB Ramu i kartę graficzną Nvidia GT610 oraz (nie wiem czy jest on lepszy od podanego w wymaganiach) Intel Core 2 Duo CPU E8400 z trzema Ghz.
Model jest dobry i u mnie na czterordzeniowym procesorze AMD Phenom II X4 960T BE,8GB RAM DDR3 i karcie grafiki GeForce z serii 7xx działa bezproblemowo.Jedynie to dźwięki silnika do poprawy,bo są za ciche(może mi się wydaje i tak ma być w tym modelu) oraz do usunięcia IBIS zintegrowany z bileterką i zastąpienie go normalnym IBIS z łatwym wprowadzaniem numeru linii i kursu.
Co do działania drzwi działają one podobnie jak w Solarisie Urbino 18 Alterra z tą różnicą że tu otwierają się przednie drzwi,a pozostałe otwierają się po włączeniu hamulca przystankowego (pierwsze drzwi można na pulpicie zablokować przednią ich połówkę i wtedy drugi przycisk od otwierania drzwi otworzy jedną połówkę przednich drzwi).
Gdyby nie za cichy dźwięk silnika i normalny IBIS zamiast tego zintegrowanego z bileterką (trzeba ustawiać numer linii i kurs z menu podręcznego podając numer linii i wybierając przystanek końcowy) to model prezentowałby się wyśmienicie.Obecnie model jest jedynie dobry i może poprawki tworzone przez autorów modelu poprawią tak ten model,że będzie on bardzo dobry.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie