Strefa OMSI

Pełna wersja: Rangi na Forum i obowiązki Ekipy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Rangi są przyznawane wedle ustalonych reguł oraz w szczególnych wypadkach wg uznania administracji Forum. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, przeprowadzane jest głosowanie wśród członków ścisłej Ekipy. Możliwe są pominięcia, nie wynikające ze złej woli administracji. Zawsze można zgłosić swoją (bądź czyjąś) kandydaturę. Użytkownik, na swoją prośbę, może zrezygnować z nadanej rangi. W przypadku łamania Regulaminu, bądź działań na szkodę Forum lub Społeczności, ranga może zostać zdjęta, pomimo oczywistych zasług.

Rangi na Forum (w trakcie aktualizacji):

Administrator
Główna ranga na Forum, mająca dostęp do wszystkich narzędzi administracyjnych i moderatorskich. Najwyższa instancja jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, konfliktów oraz rozpatrywanie odwołań od kar.

Członkowie:
skawek - właściciel Forum, wszystkie sprawy administracyjne, nadzór nad działaniem Forum (w tym problemy z serwerem), wprowadzanie nowości, reklama i nawiązywanie współpracy z innymi stronami, zmiana nicków, odwołania od kar po uprzednim skierowaniu sprawy przez osobę nakładającą ostrzeżenie i inne skargi, nakładanie ostrzeżeń i dbanie o porządek na Forum i czacie + prowadzenie profilu na FB
Mattez - wszystkie sprawy administracyjne, nadzór nad działaniem Forum, odwołania od kar po uprzednim skierowaniu sprawy przez osobę nakładającą ostrzeżenie i inne skargi, nakładanie ostrzeżeń i dbanie o porządek na Forum i czacie


Super Moderator
Ranga globalnych moderatorów mająca dostęp do części panelu administracyjnego oraz całego panelu moderatorskiego. Głównym jej zadaniem jest dbałość o porządek na Forum oraz rozwiązywanie sporów i konfliktów w obrębie całego Forum oraz czatu.

Członkowie:
Goppel - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących
pause1 - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących
Kadziu - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących

Moderator pomocniczy
Moderatorzy mający dostęp do wszystkich funkcji moderacyjnych, działający doraźnie w razie potrzeby, nienakładający kar procentowych (robią to później członkowie Ekipy właściwiej) i niezajmujący się sprawami bieżącymi. Wyświetlana grupa takich moderatorów to "Zasłużony".

Członkowie:
aktualnie brak


Twórca
Ranga skupiająca czynnych Twórców dodatków do OMSI, którzy swoimi projektami rozbudowują scenę dodatków do gry. Może ją otrzymać osoba, która jest głównym autorem pojazdu bądź mapy wydanej w ciągu 5 miesięcy, bądź kilku większych modyfikacji/pomocy przy większych projektach wydanych w ciągu 2 miesięcy.

Członkowie:
aktualnie brak


Ekspert
Ranga przeznaczona dla Użytkowników, którzy mają ponadprzeciętną wiedzę na temat symulatora OMSI, a którym nie przysługuje ranga Twórcy. Wymagana jest wyraźna aktywność na polu pomocy innym, wiedza winna być potwierdzona wydaniem co najmniej jednego chociażby "małego" dodatku bądź trzech nielakonicznych poradników.

Członkowie:
MichauSto


Aktywny
Ranga dla osób, które aktywnie udzielają się na łamach stron powiązanych bądź w sposób nadzwyczajny wspomagają pracę moderatorów na Forum, a także (po bezwzględnym głosowaniu) dla tych, którzy czynnie tworzą dodatki, ale jeszcze ich nie wydali, przy czym aktywnie pokazują screeny z postępów prac na Forum.

Członkowie:
Iwo
Pablo_Osw
$ieku
Przemo11


Zasłużony
Ranga dla nieaktywnych już Administratorów, Moderatorów, Twórców bądź Ekspertów, w szczególnych przypadkach, po bezwzględnym głosowaniu, także innych osób, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju Forum. W przypadku wyraźnego wznowienia działalności, ranga zostaje podwyższona.

Członkowie:
Adamek
CoYoTeK
CraherPL
dalbiev
Darek59
eSeL
Heir
helvete
Ikarus 132
Invis
kacper_2000
Kadziu
KaJotT3D
Karmazynowy_Piekarz
Kuba!
Kubul
Lion's
Matej
mati555
michaleczek55
mmiki26
mpaw82
MrYanke$
Nick™
NightHauler
O.L.K.
Ogon
Patrykos
Pitoras
praiks
Przemo11
sebag23
siroccoxp
siwy_Snk
Spons_
Szaqql
Ty-154


+ Strefa wspólnych projektów
Pomocnicza ranga umożliwiająca dostęp do działu wspólnych projektów. Do działu tego mają standardowo dostęp Administratorzy, Moderatorzy, Twórcy, Eksperci i Zasłużeni.

Członkowie:
aktualnie brak


Użytkownik
Taką rangę otrzymują wszyscy po zarejestrowaniu. Umożliwia swobodny dostęp do nieukrytych działów Forum, wszystkich w nich treści, pisania na Forum oraz na czacie.


Oczekujący na aktywację
Jest to ranga przejściowa dla osób, które zarejestrowały się, ale nie aktywowali swojego konta poprzez automatycznie wysłany przez system e-mail lub nie zostali zaakceptowani przez administrację w przypadku braku w/w aktywacji.


Zawieszony
Użytkownicy, którzy osiągnęli lub przekroczyli 100% poziom ostrzeżeń na Forum lub zawieszeni z innych powodów (np. za zakładnie multikont). Kara nie jest dożywotnia.


Zbanowany
Konta dożywotnio zbanowane - np. boty, zdublowane konta itd.Z przyznanych rang zrezygnowali:
aktualnie brakProfity z racji przynależności do poszczególnych grup:

- Twórca, Ekspert - 6000 PW / 10 MB na załączniki + możliwość założenia konta e-mail w domenie, utrzymywanie plików na serwerze (ściąganych jednak sporadycznie) lub osobista subdomena;
- Zasłużony - 1000 PW / 6 MB na załączniki;
- Aktywny - 250 PW / 4 MB na załączniki;
Użytkownicy mają do dyspozycji skrzynkę o pojemności 120 PW i 3 MB na załączniki.
Przekierowanie