Odpowiedź 
Rangi na Forum i obowiązki Ekipy
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,433
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 503
Post: #1
Rangi na Forum i obowiązki Ekipy
Rangi są przyznawane wedle ustalonych reguł oraz w szczególnych wypadkach wg uznania administracji Forum. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, przeprowadzane jest głosowanie wśród członków ścisłej Ekipy. Możliwe są pominięcia, nie wynikające ze złej woli administracji. Zawsze można zgłosić swoją (bądź czyjąś) kandydaturę. Użytkownik, na swoją prośbę, może zrezygnować z nadanej rangi. W przypadku łamania Regulaminu, bądź działań na szkodę Forum lub Społeczności, ranga może zostać zdjęta, pomimo oczywistych zasług.

Rangi na Forum (w trakcie aktualizacji):

Administrator
Główna ranga na Forum, mająca dostęp do wszystkich narzędzi administracyjnych i moderatorskich. Najwyższa instancja jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, konfliktów oraz rozpatrywanie odwołań od kar.

Członkowie:
skawek - właściciel Forum, wszystkie sprawy administracyjne, nadzór nad działaniem Forum (w tym problemy z serwerem), wprowadzanie nowości, reklama i nawiązywanie współpracy z innymi stronami, zmiana nicków, odwołania od kar po uprzednim skierowaniu sprawy przez osobę nakładającą ostrzeżenie i inne skargi, nakładanie ostrzeżeń i dbanie o porządek na Forum i czacie + prowadzenie profilu na FB
Mattez - wszystkie sprawy administracyjne, nadzór nad działaniem Forum, odwołania od kar po uprzednim skierowaniu sprawy przez osobę nakładającą ostrzeżenie i inne skargi, nakładanie ostrzeżeń i dbanie o porządek na Forum i czacie


Super Moderator
Ranga globalnych moderatorów mająca dostęp do części panelu administracyjnego oraz całego panelu moderatorskiego. Głównym jej zadaniem jest dbałość o porządek na Forum oraz rozwiązywanie sporów i konfliktów w obrębie całego Forum oraz czatu.

Członkowie:
Goppel - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących
pause1 - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących
Jestem Szymek - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących
Ikarus 132 - dbanie o porządek na Forum i czacie, nakładanie ostrzeżeń, rozwiązywanie spraw bieżących

Moderator pomocniczy
Moderatorzy mający dostęp do wszystkich funkcji moderacyjnych, działający doraźnie w razie potrzeby, nienakładający kar procentowych (robią to później członkowie Ekipy właściwiej) i niezajmujący się sprawami bieżącymi. Wyświetlana grupa takich moderatorów to "Zasłużony".

Członkowie:
aktualnie brak


Twórca
Ranga skupiająca czynnych Twórców dodatków do OMSI, którzy swoimi projektami rozbudowują scenę dodatków do gry. Może ją otrzymać osoba, która jest głównym autorem pojazdu bądź mapy wydanej w ciągu 5 miesięcy, bądź kilku większych modyfikacji/pomocy przy większych projektach wydanych w ciągu 2 miesięcy.

Członkowie:
AdamAkaAndrzej
CoYoTeK
dalbiev
dbogusz2
fifos
KaJotT3D
KMSzczecin
kondzik2013
map-nysa
piotr88010
Skwarkson1680
Sobol
Sołtys wsi Jazgarzewszczyzny
SzaqqlEkspert
Ranga przeznaczona dla Użytkowników, którzy mają ponadprzeciętną wiedzę na temat symulatora OMSI, a którym nie przysługuje ranga Twórcy. Wymagana jest wyraźna aktywność na polu pomocy innym, wiedza winna być potwierdzona wydaniem co najmniej jednego chociażby "małego" dodatku bądź trzech nielakonicznych poradników.

Członkowie:
kuiama
mati555
_adambi_97Aktywny
Ranga dla osób, które aktywnie udzielają się na łamach stron powiązanych bądź w sposób nadzwyczajny wspomagają pracę moderatorów na Forum, a także (po bezwzględnym głosowaniu) dla tych, którzy czynnie tworzą dodatki, ale jeszcze ich nie wydali, przy czym aktywnie pokazują screeny z postępów prac na Forum.

Członkowie:
Maint
mistersix
skyliner
Westu


Zasłużony
Ranga dla nieaktywnych już Administratorów, Moderatorów, Twórców bądź Ekspertów, w szczególnych przypadkach, po bezwzględnym głosowaniu, także innych osób, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju Forum. W przypadku wyraźnego wznowienia działalności, ranga zostaje podwyższona.

Członkowie:
Adamek
Allison
Aragok
CraherPL
eSeL
Heir
helvete
Invis
Iwo
kacper_2000
Karmazynowy_Piekarz
Kierowcaadam
klocrafi
Kuba!
Kubul
leks
Lion's
Matej
michaleczek55
mmiki26
mpaw82
MrYanke$
Nick
NightHauler
O.L.K.
Ogon
Pablo_Osw
Patrykos
Pitoras
praiks
Przemo11
rob85
sebag23
siroccoxp
siwy_Snk
Skiv
Spons_
Ty-154


+ Strefa wspólnych projektów
Pomocnicza ranga umożliwiająca dostęp do działu wspólnych projektów. Do działu tego mają standardowo dostęp Administratorzy, Moderatorzy, Twórcy, Eksperci i Zasłużeni.

Członkowie:
aktualnie brak


Użytkownik
Taką rangę otrzymują wszyscy po zarejestrowaniu. Umożliwia swobodny dostęp do nieukrytych działów Forum, wszystkich w nich treści, pisania na Forum oraz na czacie.


Oczekujący na aktywację
Jest to ranga przejściowa dla osób, które zarejestrowały się, ale nie aktywowali swojego konta poprzez automatycznie wysłany przez system e-mail lub nie zostali zaakceptowani przez administrację w przypadku braku w/w aktywacji.


Zawieszony
Użytkownicy, którzy osiągnęli lub przekroczyli 100% poziom ostrzeżeń na Forum lub zawieszeni z innych powodów (np. za zakładnie multikont). Kara nie jest dożywotnia.


Zbanowany
Konta dożywotnio zbanowane - np. boty, zdublowane konta itd.Z przyznanych rang zrezygnowali:
MichauStoProfity z racji przynależności do poszczególnych grup:

- Twórca, Ekspert - 6000 PW / 10 MB na załączniki + możliwość założenia konta e-mail w domenie, utrzymywanie plików na serwerze (ściąganych jednak sporadycznie) lub osobista subdomena;
- Zasłużony - 1000 PW / 6 MB na załączniki;
- Aktywny - 250 PW / 4 MB na załączniki;
Użytkownicy mają do dyspozycji skrzynkę o pojemności 120 PW i 3 MB na załączniki.


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2021 05:10 przez Ikarus 132.)
24.07.2013 11:51
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: