Strefa OMSI

Pełna wersja: Zmiany dotyczące Czatu Strefy-Omsi.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witajcie użytkownicy!

Ostatnio na naszym forum widzimy, że najczęstszym powodem banów na shoutboxie są pytania techniczne, niski poziom wypowiedzi, spam bądź też nagminne prośby o pomoc. Można zauważyć że zdecydowana większość tych przypadków to nowi użytkownicy. Najczęściej nie wspierają oni naszego forum poprzez żadną aktywność, po założeniu konta, od razu ze swoim problemem idą na czat łamiąc większość punktów regulaminu. Te osoby mają zerową aktywność na forum. Zatem chciałbym zapytać Was użytkowników czy popieracie pomysł aby możliwość używania Czatu Strefy-Omsi była dostępna od minimum 2-3 postów. Nie sądzę, żeby była to duża ilość i niemożliwa do osiągnięcia. Każdy użytkownik mógłby zapoznać się wtedy z forum, przeczytać dokładnie regulamin, poszukać w tematach ewentualnie założyć jakiś wątek na forum. Można zauważyć także że nie byłoby już tak łatwo dla multikont, zostałyby wykrywane przez moderatorów. Podsumowując reforma dałaby większy spokój na czacie, nowi użytkownicy zaczęliby wspierać forum poprzez swoją aktywność zapoznając się również z zasadami forum oraz ich ogólnymi zwyczajami, byłoby większe utrudnienie dla multikont (Karol K. pozdrawiam!). Zostawiam dla Was użytkowników ankietę która pomoże administracji podjąć decyzję. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi użytkowników oraz dyskusję.
Hipotetyczna sytuacja. Karor zakłada konto a). Pisze 2 posty w "pochwal sie swoim X" potem drugi post w innym nie zobowiązującym temacie Wbija na SB, banan. Konto b) to samo to samo.
Ale, pomysł tak czy siak mi sie podoba. Na pewno ukróci troche zapędy mniej ogarniętych
Karor to jest tak ciężki przypadek, że nawet 50 postów nie stanowiłoby dla niego problemu:X Aczkolwiek zakładając, że moderatorzy byliby akurat na forum na pewno poszłoby to sprawniej. Teoretycznie można byłoby dać pierwsze dwa posty do zatwierdzenia przez Ekipę forum, ale to chyba zły pomysł.
Ja jestem na tak, lecz według mnie 2-3 posty, to stanowczo za mało. Można zwiększyć tą granicę do min. 5-7.
Zamiast x postów to czas od rejestracji, np. miesiąc.
Według mnie max 5. Dlatego, że im większa ilość tym większa byłaby szansa na głupie spamowanie aby odblokować sobie czat. Taki spam mógłby prowadzić na przykład do zawieszenia, a tu nie chodzi o to by konta blokować tylko zapoznać nowych z forum.
Zależne od czasu, to jest bezsensu. Sobie miesiąc poczekają i się zacznie

No i 5 postów, to jest taka przyzwoita granica jak dla mnie
Jestem za, ale posty w HydeParku nie mogłyby się liczyć. (3 posty są okej, nosz ile może nowy pisać?)

Nawet nie wiem, czy teraz się liczą.
No tak, wszystko jest bezsensu. Komu będzie się chciało czekać miesiąc? Jestem doświadczonym administratorem, prowadzę własne forum i wiem jak to wygląda. Ograniczanie do ilości postów jest jakimś rozwiązaniem, ale jeszcze lepiej to wygląda, gdy jest liczony czas od rejestracji. Można oczywiście do tego dodać X postów, to nie stanowi problemów, np. 10.
Według mnie jeśli miałaby powstać takowa blokada czasowa z połączeniem postów, nie powinna być ona dłuższa niż 48h.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie