Strefa OMSI

Pełna wersja: Lubelski Mercedes Citaro Facelift
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Autor:
kch2979 - zebranie wszystkich modyfikacji w jedną, sprawienie, żeby to wszystko działało. Szczegółowa lista użytych modyfikacji na stronie (nazwijmy to tak szumnie) projektu.

Mała prezentacja:
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.

Opis:
Witajcie, pierwotnie miał to być tylko repaint. Ostatecznie stanęło na tym, że mogę Wam zaprezentować:
Mercedesa Citaro Facelift G od Helvete'a
z dźwiękami, silnikiem i napędem od Morphiego,
sterowaniem drzwiami od Crahera (CG, fotokomórka),
sterownikiem i skryptem R&G od Kajota (ale bazą był Mega Pack),
wyświetlaczami zewnętrznymi i wewnętrznymi od Mateusza612,
automatem biletowym od Pitorasa
oraz tablicą boczną BUSE BS170 z Tedoma.

Tyle od innych. Ja włożyłem od siebie:
- kompletne, szczegółowe malowania w dwóch wersjach: 2361 oraz bez oznaczeń (można używać w AI, ale również wybierając ręcznie numer taborowy i rejestracyjny. Spis numerów jest widoczny w opisie pojazdu w oknie wybierania).
- przywróciłem nakładanie numerów rejestracyjnych i taborowych przez OMSI (tablice rej. korzystają z fontu Darka59)
- dodałem do plików CFG komplet kasowników (ale pasażerowie szczególnie sobie upodobali ten przy II drzwiach. Chyba korzystają również czasami z tego przy III drzwiach, ale nie zauważyłem. Wnioskuję po dźwiękach)
- spolszczyłem komputer pokładowy VDO
- usunąłem kasę Novitus, zastąpiona jest stosikami biletów
- ożywiłem wyświetlacze wewnętrzne R&G inaczej, niż zaprojektował to Mateusz612. Pokazują nawet "STOP", ale w Citaro delikatnie się ta funkcja buntuje (pierwotnie zaimplementowałem to w Solarisach i STOP zawsze się pokazywał, ale w międzyczasie wyszła wersja 1.7 i tam trzeba teraz od nowa wstawiać.;) )
- Wyświetlacze zewnętrzne posiadają zrobioną od zera i poprawnie skalowaną grubą czcionkę
- BUSE boczne pokazuje komplet informacji, włącznie z przesiadkami. Plik HOF obsługujący tę funkcję znajduje się w paczce.
- odchudzony plik CFG dźwięków, by symulator nie odtwarzał czegoś niepotrzebnego.
- Nowe oświetlenie wewnętrzne - ilość punktów świetlnych jest ta sama, ale są na właściwej wysokości, świecą z odpowiednią mocą (świetlówki delikatnie dwubarwne).

Autobus nie laguje OMSI, model nie generuje również żadnych zugriffów etc.

W AI czasem słychać, że drzwi się zapętlają, kiedy autobus stoi na krańcu, ale AI nie blokowało się.

Napisy na wyświetlaczu przednim nie są idealnie wyśrodkowane, ale dzięki temu napisy z boku mieszczą się idealnie. Taki mikro półśrodek.

Daje za to sporo frajdy z jazdy i dużo klimatu. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu.

Kod PIN do sterownika: 1234 (jak w MegaPacku)

Źródło, opis jeszcze bardziej szczegółowy i download:
Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.
Wygląda dość ciekawie i na pewno go przetestuje, ale w związku z tym rodzi się u mnie pytanie czy ta modyfikacja jest tylko na przeguba czy również planowana jest na wersję solo i 15metrową oraz Solarisa Urbino PL 1.7?
W Lublinie Mercedesów Citaro L raczej nie uświadczysz.;)

Znalazłem także błąd w prezentacji na stronie internetowej:
Cytat:Wyświetlacz BS170 zaś działa dokładnie tak, jak ma to miejsce w prawdziwym świecie. Wzorcem była Warszawa – jedyne miasto z takimi tablicami.

We Wrocławiu też są takowe, zamontowano je w Skodach 16T i 19T.
Bardzo dobra modyfikacja! Podoba mi się wyświetlacz BUSE BS170. Dodaje nieco realności, ale na to właśnie czekałem. Póki co to jedyna modyfikacja jaką widziałem z takim gadżetem w środku (+ działającym). Mi się to podoba i daje 10/10. Zostanie na moim dysku na długi czas;)
Po testowałem i powiem szczerze, bardzo mi się podoba. Fajnie że zebrałeś to co najlepsze z kilku modeli i stworzyłeś jeden duży. Jedynie co mnie zdziwiło to długie "wstawanie " autobusu przy próbie ruszenia z hamulca przystankowego. Wiem że gdzieś się to przestawia. Ale może to tak specjalnie? Jak jest w realu, ktoś wie?
Byle więcej takich modyfikacji.
Pozdrawiam
W realu od razu po zamknięciu drzwi można jechać:). Nie trzeba czekać ani chwili.:)
(15.02.2018 14:15)MZK_Szczecin napisał(a): [ -> ]Wygląda dość ciekawie i na pewno go przetestuje, ale w związku z tym rodzi się u mnie pytanie czy ta modyfikacja jest tylko na przeguba czy również planowana jest na wersję solo i 15metrową oraz Solarisa Urbino PL 1.7?
Tylko przegub. Nie obiecuję opracowania innych wersji - mało czasu wolnego i masa obowiązków. Długo "rodziłem" tego Mercedesa.;)

Solarisy miały być pierwsze. Przeorałem wszystkie U10 i U12 i się nieco zmęczyłem...;)

(U10 i U12 już mają z powrotem numery rej. i taborowe nakładane przez symulator, poprawione oświetlenie - gdyby nie nowy sufit, oprócz wysokości punktów świetlnych poprawiłbym ilość świetlówek; U10 dostały drzwi Ventura, U12 straciły Ventury odskokowe na rzecz otwieranych do środka; U10 mają też pełne R&G. U12 jeszcze nie. Poprawiałem także tekstury. (U10 ma zmasakrowane mapowanie tekstury sufitu, grrr |( ) Jak dacie trochę czasu, jest nadzieja, że zmęczę całego Mega Packa. W najgorszym razie będą tylko wersje lubelskie.;)

(15.02.2018 14:54)michalsolaris napisał(a): [ -> ]Znalazłem także błąd w prezentacji na stronie internetowej:
(...)
We Wrocławiu też są takowe, zamontowano je w Skodach 16T i 19T.

Aaaaaa, fakt. Dzięki, zapomniałem o Waszych Skodach.

(15.02.2018 14:57)OMSI2OMSI222 napisał(a): [ -> ]Bardzo dobra modyfikacja! Podoba mi się wyświetlacz BUSE BS170. Dodaje nieco realności, ale na to właśnie czekałem. Póki co to jedyna modyfikacja jaką widziałem z takim gadżetem w środku (+ działającym).

Da się znaleźć kilka podejść do BUSE;)
Tedom C12G, Ikarus EAG E94, Karosy B961E - w każdym z nich jest jakaś odmiana tablicy BS170.:)

(15.02.2018 20:18)bandurama napisał(a): [ -> ]Jedynie co mnie zdziwiło to długie "wstawanie " autobusu przy próbie ruszenia z hamulca przystankowego. Wiem że gdzieś się to przestawia. Ale może to tak specjalnie?

Istnieją dwie drogi rozwiązania tego problemu:
1. Sam chętnie się dowiem (albo ogarnę, jak to zmienić) i wtedy można będzie wciskać pedał gazu już podczas zamykania drzwi, a autobus wyrwie do przodu jak zły.
2. Można to po prostu obejść. Dać drzwiom się zamknąć, jak się zamkną raz "kliknąć" pedałem gazu, by odpuścił hamulec przystankowy i ruszyć normalnie.:)

I wszystkim bardzo dziękuję za słowa uznania - zarówno w postach, jak i w podziękowaniach. Znaczy warto było.:)
Modyfikacja bardzo dobra. Jednak nie obyło się bez kilku wad, m.in. ciepły guzik w przednich drzwiach to tylko tekstura (a szkoda). Brakuje jeszcze ciepłych guzików w środku na drzwiach (tych z lubelskich Citaro).
I jeszcze zamiast chyba SRG-3000 mógłby być wstawiony sterownik SRG-5000 od Pitorasa taki jak jest we wszystkich Citaro i nie tylko...:)
Poza tym 9/10
Brawo za pomysł i wykonanie!!
Hi everybody,

Unfortunately, I get the unbekannte bilderweiterung (.PNG) error when I try to select the bus. Any help is appreciated

Greetings,
Captain
Paczka z modelem została zaktualizowana
  1. Uzupełniłem folder FONTS o brakującą czcionkę - teraz trzycyfrowe numery linii będą się wyświetlać.
  2. W paczce pojawił się plik Universal_Template.xml - to szablon plików HOF dla HOF Creatora, chyba ułatwi tworzenie plików HOF dla tego modelu, a także i innych.:)
Stron: 1 2
Przekierowanie