Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elblążanie!
Autor Wiadomość

Jelcz S. A.
Użytkownicy
Liczba postów: 387
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 112
Post: #11
Pierwszy z dwóch jest już w Elblągu!
Cytat:Z Augsburga przez Poznań do Elbląga - tak wyglądała droga pierwszego z dwóch zakupionych przez Tramwaje Elbląskie w Niemczech wagonu tramwajowego M8C. Wyremontowany, zmodernizowany i dosłownie pachnący nowością - taki jest nowy-stary wagon. Jeszcze do końca listopada ma trafić na elbląskie drugi z zakupionych i wyremontowanych tramwajów. W nocy z 17/18 października tramwaj M8C został odholowany do zajezdni przez wysłużony i też pochodzący z Niemiec wagon GT6.

Kilka minut przed północą na wcześniej przygotowany i zabezpieczony przez pracowników spółki Tramwaje Elbląskie odcinek Al. Grunwaldzkiej wjechał niecodzienny konwój składający się z dwóch samochodów pilotujących zestaw ponadgabarytowy. Na niskopodwoziowej, specjalnej naczepie, do Elbląga przyjechał pierwszy z dwóch zakupionych w pierwszym kwartale tego roku i
wyremontowany tramwaj M8C. Operacja wyładunku wagonu z naczepy oraz jego odholowania odbyła się bardzo sprawnie i trwała około dwóch godzin.
- Po odholowaniu tramwaju M8C na teren zajezdni tramwajowej musi najpierw nastąpić jego odbiór techniczny, który będzie trwać około tygodnia - mówi obecny przy rozładunku dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie, Bogdan Kaliński. I dodaje: - Następnie, po wydaniu odpowiedniego certyfikatu uprawniającego do jego eksploatacji, nastąpi okres przeszkolenia motorniczych oraz pracowników technicznych. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności wagon ten zostanie wprowadzony do ruchu. Najprawdopodobniej nastąpi to na przełomie listopada i grudnia tego roku. Poznańska spółka Modertrans zapowiedziała, że do końca listopada dostarczy nam też drugi wyremontowany i zmodernizowany wagon M8C. Pracownicy tej firmy, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie, podkreślają, że zakupione przez nas wagony w Augsburgu były w bardzo dobrym stanie technicznym już w momencie dostarczenia ich z Niemiec. Jest to z pewnością zasługa przestrzegania cykli napraw i remontów, a przede wszystkim infrastruktury tramwajowej w Augsburgu. Wszystkie wagony tam użytkowane są garażowane w zajezdni, a jakość torowisk jest bardzo dobra. Jak jest z garażowaniem i stanem torów w Elblągu to wiemy wszyscy - kończy dyrektor Bogdan Kaliński.

Już niedługo elblążanie będą się mogli sami przekonać, czy nabycie tramwajów w Augsburgu i ich wyremontowanie w Modertransie to była słuszna decyzja. Nasze pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. M8C jest w barwach zielono-żółtych - takich jak wcześniej zakupione popularne "ogórki". W ramach modernizacji wykonano w nim m.in. niskopodłogowy człon środkowy. Standardowo zamontowano system EKM oraz monitoring. Jaki ten wagon będzie w praktyce? To ocenią już sami pasażerowie.


İmageİmage


ŹRÓDŁO: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=68788


[Obrazek: vkAhNHZ.png]
/ / pause1 / <- dzięki za autograf;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2013 15:49 przez Nick™.)
18.10.2013 07:06
Szukaj postów Cytat

Jelcz S. A.
Użytkownicy
Liczba postów: 387
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 112
Post: #12
Pytanie w sprawie JELCZa 120MM/1 #1360
del .


[Obrazek: vkAhNHZ.png]
/ / pause1 / <- dzięki za autograf;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2020 09:02 przez krzys123.)
07.11.2013 06:58
Szukaj postów Cytat

Szantażysta peerkowy
Użytkownicy
Liczba postów: 43
Dołączył: 11-2015
Podziękowań: 14
Post: #13
RE: Elblążanie!
Witam 13 lutego jechałem linią 17 autobusem solbus sm12 i zaskoczyło mnie to że smrodzi jak ikarus, otwieraną szybę miał wklejoną silikonem, sufit odpadał i ukradli przycisk stop. Poprostu wstyd i jeszcze kupili go z funduszy unii...

15.02.2018 15:26
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 8
Dołączył: 07-2017
Podziękowań: 1
Post: #14
RE: Elblążanie!
A czy to nie jest przypadkiem ten Solbus z Gdańska?

15.02.2018 19:27
Szukaj postów Cytat

Szantażysta peerkowy
Użytkownicy
Liczba postów: 43
Dołączył: 11-2015
Podziękowań: 14
Post: #15
RE: Elblążanie!
Tak chodzi mi że z przodu była naklejka.

15.02.2018 20:12
Szukaj postów Cytat

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 35
Dołączył: 12-2014
Podziękowań: 11
Post: #16
Komunikacyjna rewolucja w Elblągu
Cytat:Praktycznie od 30 lat bazujemy na starym szkielecie komunikacji miejskiej. On był od czasu do czasu korygowany, ale w tym czasie w Elblągu zmieniło się bardzo dużo. W Zamechu nie pracuje już kilka tysięcy osób. Natomiast pojawiły się takie miejsca jak Modrzewina, czy ul. Żuławska, gdzie znajduje się firmie pana Wójcika - wcześniej nie było potrzeby, aby docierała tu komunikacja miejska. W przebiegu nowych tras uwzględniliśmy również szpitale: miejski i wojewódzki. Te zmiany wprowadzone są w dobrym momencie. Umowy, które zawieramy z nowymi przewoźnikami, będą obowiązywały przez 7 lat. Jesteśmy w dobrym okresie, aby zracjonalizować i przemyśleć działania związane z komunikacją miejską
- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Cytat:Czego zażądaliśmy w przetargu? Fabrycznie nowych autobusów. We wszystkich ma być klimatyzacja. W każdy znajdą się biletomaty umożliwiające płatność kartą. Także bramki liczące pasażerów. Będziemy wiedzieli, jakie są realne potoki pasażerów na każdej linii, gdyby trzeba było dokonać zmian. Zmieni się monitoring. Chcemy mieść dostęp do monitoringu na żywo, abyśmy mogli reagować na bieżąco, np. gdy zadzwoni do nas pasażer, zgłaszając jakiś problem. Jedna z kamer będzie "patrzyła na drogę". To dodatkowo dyscyplinuje kierowców. Maksymalnie 10 miesięcy, od podpisania umowy, operatorzy będą mieli, aby te autobusy zakupić i wprowadzać na trasy
- wylicza dyrektor ZKM.

Nowy plan komunikacyjny:
[Obrazek: _1607685451.jpg]

Możecie komentować i wyrażać swoją opinie na temat słuszności tego posunięcia.

Ikarus 132 w dniu 12.12.2020 o 13:21 edytował tego posta. Powód zmian / notatka moderatorska:

3.1 Założenie nowego wątku pomimo istnienia podobnego; 3.3 Nieodpowiednie dobranie działu /+40%
Przeniosłem w odpowiednie miejsce.


12.12.2020 13:19
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: