Witaj na Forum! Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania. Stwórz konto  


[Mapa]  Fiction ZTM 3.0.1

#1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2021, 19:56 przez Szymciasty.)

Witam wszystkich. Na poniższym zrzucie ekranu możecie zauważyć nienaturalnie postawione budynki oraz torowisko, co pewnie powoduje brak fontów do mapy. Wgrałem ją kilka razy, ale problem nadal występuje i w okolicach Martinowic nie jestem w stanie normalnie jechać ze względu na takie anomalia. Zanim zadacie pytanie, to tak, posiadam wymagane płatne dodatki: Bremen-Nord i HafenCity. Wszystkie są aktywne. Przeszukałem cały wątek odnośnie mapy, by się doszukać dodatkowych plików, bo myślałem, że przegapiłem jakieś pliki, ale raczej nie. Ktoś jest w stanie pomóc? Mapa ma potencjał, a jako, że nie mam po czym śmigać, to muszę niestety poruszyć ten wątek, by mapa działała w pełni normalnie.[Obrazek: udyYBoa.jpg]
Odpowiedz

#2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2021, 13:25 przez Allison.)

Co do tego mają czcionki? Skończe oglądac byle ekspertow na youtubie, którzy od początku zrzucają winę na brak "tekstur i fontów".

Sam mialem podobny problem na starym Szczecinie od mpawa i pogło nadpisanie folderu maps na ten z archiwum. Czasem omsi może coś pokiełbasić w odpowiednim ustawianiu się obiektów (od tak bez powodu) i nadpisanie folderu na czysty z archiwum może coś pomóc.

Fajny byloby też załączenie logfilu, bo może problem leży gdzie indziej;)
Odpowiedz

#3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2021, 13:56 przez MichauSto.)

Błędy we wczytywaniu fontów są piętą achillesową map "Piekary" i "Poznań 98" powodując właśnie przesuwanie obiektów, a jakby nie patrzeć to w/w mapa jest modyfikacją Piekar. Mimo głowienia się nad tym zjawiskiem godzinami nie doszliśmy z Pitorasem do żadnej prawdopodobnej przyczyny. Rozwiązanie: upewnić się czy nie ma brakujących fontów, oraz czy nie są zainstalowane kroje używające bitmap w formacie PNG.

W logu może, ale nie musi pojawiać się komunikat pokroju: Unbekannte Bilderweiterung PNG.
[Obrazek: MydO7iC.jpg]
Miejsce na Twoją sygnaturę! Zadzwoń: 0-k̸̟͆i̷̗̿ͅe̶͙̥̊ ̴̖̻͊̀d̴͇̪̆y̴̝̩̅̎ŵ̶͍͜ ̶̣͂y̶̟͘d̸̛͙̪͑a̷̩̳͆
Dlaczego manul przebrał się za kota /bad4ever
 Podziękowania za post: Allison(+1)
Odpowiedz

#4

Dopisuje się do wątku.

Odkryłem brak jednego kafla na mapie. Tuż obok pętli witońska. Skanowałem tę mapę przy użyciu Maptools, i pokazał jedynie brak dwóch plików (pojedyncze obiekty). Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#5

Również dołączam się do powyższego pytania. Maptools w tym przypadku również nie znalazł żadnych błędów, a jednak brakuje czegoś na mapie.
Odpowiedz

#6

Nikt nie jest w stanie pomóc, jeśli nie załączycie logu gry.
Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

Odpowiedz

#7

Chodzi o ten plik?

Załączone pliki
.txt   logfile.txt (Rozmiar: 3.72 KB / Pobrań: 14)
Odpowiedz

#8

Szkoda tylko, że po wgraniu wszystkiego to kafla brakuje :/
BlueSky nie pokazuje żadnych braków...
Odpowiedz

#9

Podmień ailist na standardowe, i powinno być ok
Ś.P [*] E1 TŚ 15.10.2011 - 14.03.2021
VIP vGZM Katowice v.5.0.4
Odpowiedz

#10

(21.01.2022, 15:39)Szwagier R-T napisał(a): Podmień ailist na standardowe, i powinno być ok
Pomogło.
Za to kolejny problem, to wyświetla mi linię, ale trasy już nie. Jakieś porady co mógłbym zrobić?
Wybrałem z belki linię np. 110 w wyborze rozkładu jazdy i nie mam żadnych tras lecz same linie są.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości