-
CraherPL
Technik Amator
-
-
Liczba postów: 932
Liczba wątków: 14
Dołączył: 01-2013
Reputacja:
1,193
Tak jak MrYanke$ powtarzał wielokrotnie jest to pierwszy z trzech etapów mapy, czyli tereny poza miejskie. Potem będą przecież tereny miejskie i samo centrum miasta, trzeba iść po kolei  . Prowadzić, ja prowadziłem i rzeczywiście ten zakręt 12:50 jest ciężki. I tak twórca mapy wzbogacił pobocze o asfaltową łatkę by w razie czego kołem na nią najeżdżać. Nie wszędzie są idealnie trasy dla autobusów poprowadzone. Pętla Przęsocin jest niedaleko pętli Skolwin, jak by ktoś pytał.
-
MZK_Szczecin
Jelcz M11, SPAK nr 1007
-
-
Liczba postów: 331
Liczba wątków: 11
Dołączył: 10-2014
Reputacja:
38
11.01.2015, 13:26
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2015, 14:27 przez MZK_Szczecin.)
Z filmiku wygląda na to, że mapka zapowiada się naprawdę świetnie ale mnie osobiście po obejrzeniu tego filmiku najbardziej brakuje mi klimatu związanego z osiedlami z blokami mieszkalnymi jak na np Krzekowo-Os. Zawadzkiego-Klonowica albo Os. Arkońskie lub Duńską (coś w tym stylu chociaż być może autor doda to wraz z kolejnymi etapami). No ale to tylko takie moje pierwsze wnioski po obejrzeniu tego filmiku.
Aha mam takie pytanie czy zamiast tych mniejszych miasteczek nie lepiej zamienić to na fikcyjne Police? Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać.
-
mex
Emeryt Qazqaz1 :P
-
-
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 2
Dołączył: 02-2014
Reputacja:
13
Skoro to są fikcyjne okolice Szczecina to brakuje mi jakiś nowych osiedli mieszkaniowych. Teraz często powstają w granicach aglomeracji takie, bo deweloperzy wietrzą dobre zyski.
W początkowej części trasy zdecydowanie za dużo trylinki. W dzisiejszych czasach trafia się, ale nie na tak długich odcinkach ulic.
Ogólnie dobra robota.
['O'] N-D800 / N-D40
0> - Σ 24-70 f2.8 IF DG EX HSM / Σ 120-400 f4.5-5.6 APO DG SO HSM / N 50 f1.8G / N 18-55
-
MrYanke$
VIP
-
-
Liczba postów: 522
Liczba wątków: 12
Dołączył: 01-2013
Reputacja:
694
(11.01.2015, 07:13)rl156 napisał(a): Film wyszedł przepięknie. Widać, że się napracowałeś. Otoczenie tak samo jak film - piękne! Mam propozycję: Warto by było zrobić zapowiedzi podwójne (Następny przystanek: xxx -> Przystanek: xxx). Zauważyłem przede wszystkim błędy ruchu AI: piraci drogowi (wieś Dąbrowka, jeśli dobrze pamiętam) i znikające samochody (droga przed Wiączynem Górnym). @rl156: Dziękuję za opinię.  Co do zapowiedzi... myślę, że będą one dodane opcjonalnie.
(11.01.2015, 08:35)ibis19 napisał(a): Mapa jest bardzo dobrze wykonana. Aczkolwiek było parę niedociągnięć, ale to szczegół O co chodzi z tymi numerami w nazwach przystanków np. Kopanka ul. Dubois 106? @ibis19: Jest numer posesji, jeżeli macie konkretną propozycję na zmianę to możecie pisać na FB/PW/GG.
(11.01.2015, 10:14)jelcz95 napisał(a): Czy poprawisz bądź usuniesz krzaki które wystają na drogę ??
ibis19: Pewnie o numer posesji @jelcz95: Oczywiście, że to poprawię.
(11.01.2015, 12:36)Nesty napisał(a): A ja powiem kilka słów od siebie:
-> znowu na początku te bezsensowne progi zwalniające, w dodatku postawione źle ( fikcja fikcją, ale bez przesady )
-> ten przystanek na początku zaraz za "mostem" powinien być dalej
-> 5:40 - mogę wiedzieć z jakiej racji tam jest ten "most"?
-> 7:15 - ja nawet tego przystanka nie widziałem, bo istna dżungla na tej mapie
-> rondo ok, tylko tam jest słup po prawej jak skręcałeś; z pewnością większość zahaczy o niego, jeśli ma kolizje włączone
-> 12:50 - powinieneś powiększyć ulicę, bo sam nie wyrobiłeś mimo, że to autobus przegubowy
Po Józefowie było lepiej. Lecz nie nie podoba mi się nagłe przejścia z kostki na nawierzchnie świeżą. To jakoś tak inaczej powinno się odbywać.
Mogę pochwalić za pracę nad mapą, ale to przecież nie tylko o to chodzi. Konstruktywna krytyka wzmacnia, o gustach się nie rozmawia, niemniej jednak uważam, że zbyt często pokazujesz jakieś "wycieczki" poza Szczecin, jakieś trasy "turystyczne". Dla mnie to nawet nie jest linia pospieszna. Zbyt mocno koncentrujesz się na jakichś mało istotnych zakamarkach. Być może właśnie chcesz nam przez to powiedzieć, że Ciebie ogromnie kręcą takie klimaty. Mnie akurat nie i stwierdzam, że to nie jest nawet Fikcyjny Szczecin, a zupełnie inna mapa. Dlatego lepiej byłoby, moim zdaniem, zmienić nazwę tego projektu.
Po 15:00 minucie do końca było ok, naprawdę. Po prostu początek uważam, że jest do dopracowania i wymaga dużych zmian. Bo co jak co, ale oglądać dżunglę przez 15 minut też nie jest fajnie.
Pozdrawiam @Nesty: Ogromne dzięki za Twoją opinię! Oczywiście wszystko dokładnie przeanalizuję i poprawię. A co do końca Twojej wypowiedzi to pozwolę sobie zacytować post "pod Tobą": (11.01.2015, 13:15)CraherPL napisał(a): Tak jak MrYanke$ powtarzał wielokrotnie jest to pierwszy z trzech etapów mapy, czyli tereny poza miejskie. Potem będą przecież tereny miejskie i samo centrum miasta, trzeba iść po kolei . Prowadzić, ja prowadziłem i rzeczywiście ten zakręt 12:50 jest ciężki. I tak twórca mapy wzbogacił pobocze o asfaltową łatkę by w razie czego kołem na nią najeżdżać. Nie wszędzie są idealnie trasy dla autobusów poprowadzone. Pętla Przęsocin jest niedaleko pętli Skolwin, jak by ktoś pytał.
(11.01.2015, 13:26)MZK_Szczecin napisał(a): Z filmiku wygląda na to, że mapka zapowiada się naprawdę świetnie ale mnie osobiście po obejrzeniu tego filmiku najbardziej brakuje mi klimatu związanego z osiedlami z blokami mieszkalnymi jak na np Krzekowo-Os. Zawadzkiego-Klonowica albo Os. Arkońskie lub Duńską (coś w tym stylu chociaż być może autor doda to wraz z kolejnymi etapami). No ale tylko takie moje pierwsze wnioski po obejrzeniu tego filmiku.
Aha mam takie pytanie czy zamiast tych mniejszych miasteczek nie lepiej zamienić to na fikcyjne Police? Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać. (11.01.2015, 14:23)mex napisał(a): Skoro to są fikcyjne okolice Szczecina to brakuje mi jakiś nowych osiedli mieszkaniowych. Teraz często powstają w granicach aglomeracji takie, bo deweloperzy wietrzą dobre zyski.
W początkowej części trasy zdecydowanie za dużo trylinki. W dzisiejszych czasach trafia się, ale nie na tak długich odcinkach ulic.
Ogólnie dobra robota. @MZK_Szczecin & @mex: Również dziękuję Wam za opinię! Jednak tutaj również pozwolę sobie zacytować post CraherPL: (11.01.2015, 13:15)CraherPL napisał(a): Tak jak MrYanke$ powtarzał wielokrotnie jest to pierwszy z trzech etapów mapy, czyli tereny poza miejskie. Potem będą przecież tereny miejskie i samo centrum miasta, trzeba iść po kolei . Prowadzić, ja prowadziłem i rzeczywiście ten zakręt 12:50 jest ciężki. I tak twórca mapy wzbogacił pobocze o asfaltową łatkę by w razie czego kołem na nią najeżdżać. Nie wszędzie są idealnie trasy dla autobusów poprowadzone. Pętla Przęsocin jest niedaleko pętli Skolwin, jak by ktoś pytał.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinię! :d
Pozdrawiam
MrYanke$
-
MZK_Szczecin
Jelcz M11, SPAK nr 1007
-
-
Liczba postów: 331
Liczba wątków: 11
Dołączył: 10-2014
Reputacja:
38
11.01.2015, 14:43
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2015, 14:46 przez MZK_Szczecin.)
Co do zapowiedzi to zamiast "Przęsocin - koniec trasy" można by to zamienić na "Przęsocin Pętla" lub na "Przęsocin". Taka luźna sugestia odnośnie zapowiedzi.
-
Nesty
Asertywniak
-
-
Liczba postów: 124
Liczba wątków: 2
Dołączył: 08-2013
Reputacja:
13
Przesącin - koniec trasy, jest prawidłowe. Nie ma co czepiać się o taką bzdurę.
-
MZK_Szczecin
Jelcz M11, SPAK nr 1007
-
-
Liczba postów: 331
Liczba wątków: 11
Dołączył: 10-2014
Reputacja:
38
11.01.2015, 15:02
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.01.2015, 16:25 przez MZK_Szczecin.)
To jest tylko luźna sugestia a nie czepianie się.
btw to centrum handlowe mogłoby się nazywać Galeria Odra (CH Odra) czy coś w tym stylu.
-
stasiu10
Użytkownik
-
-
Liczba postów: 6
Liczba wątków: 1
Dołączył: 09-2013
Reputacja:
0
Uważam, że powinieneś bardziej skupiać się na terenach miejskich. Dorabianie nowych terenów, wiosek nie ma już sensu. 15 minut jazdy w dżungli, takiego miasteczka jeszcze nie widziałem.
-
mex
Emeryt Qazqaz1 :P
-
-
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 2
Dołączył: 02-2014
Reputacja:
13
(16.01.2015, 14:22)stasiu10 napisał(a): 15 minut jazdy w dżungli, takiego miasteczka jeszcze nie widziałem. To Ty jeszcze mało widziałeś. Trzeba trochę po kraju pojeździć.
['O'] N-D800 / N-D40
0> - Σ 24-70 f2.8 IF DG EX HSM / Σ 120-400 f4.5-5.6 APO DG SO HSM / N 50 f1.8G / N 18-55
-
MZK_Szczecin
Jelcz M11, SPAK nr 1007
-
-
Liczba postów: 331
Liczba wątków: 11
Dołączył: 10-2014
Reputacja:
38
21.01.2015, 11:52
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2015, 23:28 przez MZK_Szczecin.)
Jakie są wyniki ankiety oraz jak tam postęp prac z Centrum Handlowym?
|