Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
 • 2 Głosów - 2.5 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
[OMSI 2] Malowanie Citaro Kajott3d SPA Klonowica *Aktualizacja 5.04.2020*
Autor Wiadomość

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 1
Dołączył: 09-2019
Podziękowań: 0
Post: #1
Photo Malowanie Citaro Kajott3d SPA Klonowica *Aktualizacja 5.04.2020*
W tym Poście prezentuje poprawione Malowanie SPA Klonowica do Bety Citaro Od Kajott3D.


Aktualizacja 4.04.2020:
-Dodano Naklejki na szyba
-Dodano Znaczki
-Poprawiono większość błędów i niedoróbek

Aktualizacja 5.04.2020:
-Dodano nowe piktogramy
-Dodano Numer taborowy
-Zmieniono Logo Miasta Szczecin na Herb
-Poprawka Krzywych tekstur z lewej strony

Prezentacja

Download <https://drive.google.com/file/d/1fhMklJW...sp=sharing>

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2020 11:51 przez Origtiger.)
03.04.2020 14:35
Szukaj postów Cytat

Twórca
Twórcy
Liczba postów: 1,590
Dołączył: 11-2013
Podziękowań: 808
Post: #2
RE: Malowanie Citaro Kajott3d Szczecin
Autor malowania chyba pomylił schemat szczeciński ze schematem jakiegoś innego, dotąd nieznanego mi miasta, wykonanego podobnie. Myślę, że jako teksturkowiec malujący Szczeciny dla siebie, znający schemat jak własną kieszeń, mogę powiedzieć co nieco na temat tej tekstury.

Jeśli faktycznie jest to schemat podobny do szczecińskiego, a nazwa Szczecin znalazła się tu przypadkiem - jest w porządku.

Jeśli jest to malowanie szczecińskie i nie doszło do pomyłki przy nazywaniu plików, wątku i pisaniu treści - powiedzmy sobie szczerze: jest bardzo źle, lecz nie tragicznie.. Malowanie wygląda na "zrobione w 5 minut, wrzucone na forum i odptaszkowane, że coś wrzuciłem".

Zdjęcie poglądowe pliku z malowaniem:
[Obrazek: 6Mht6v0.png]

Numerami oznaczyłem rzeczy, które są zrobione źle (lub których w ogóle nie ma), Zacznijmy od ogólnego omówienia:
 • Przede wszystkim - zielony jest okropny i kompletnie nie wygląda tutaj. Przód z jakiegoś powodu ma dwa odcienie zielonego, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że autor zrobił je na szybko.
 • Autobus wygląda, jakby wyjechał prosto z lakierni, a nie był gotów na ulice (brak naklejek, emblematów, innych szczegółów).
 • Na malowania można już dokleić logo Mercedesa, ale to akurat nie jest wada dyskwalifikująca całość (może to był celowy zabieg autora, nie wiem).
 • Użyta tapicerka jest już stara i słabej jakości, zabrana jak mnie oczy nie mylą z malowań paczki Solarisów od RH sprzed kilku lat.
 • Opcjonalnie dorzuciłbym również kleksy na szybach, ale nieobowiązkowo.

Pora omówić zaznaczone na zdjęciu braki, błędy i problemy:
 1. Nie powinno być tutaj zielonego, tylko jasnoniebieski. Ciekawe jest to, że z lewej strony jest to naniesione w miarę poprawnie (nie zgrywa się z linią okna, jedyna wada).
 2. (i 4., którego nie zmieniłem na dwójkę). Na malowaniu nie ma ani jednej naklejki. Emblematu. Numeru taborowego. Herbów miasta. Informacji o przewoźniku. Czegokolwiek, podstawowych elementów schematu Floating Garden. Jeśli już określiłeś swoją teksturę, jako "malowanie PKS Szczecin", to czemu na niej nie ma ani śladu po tym? Mimo wszystko, szczecińskie autobusy tego przewoźnika są oklejone, co można zauważyć nawet na rysunku w mojej sygnaturze (Solaris po lewej, należący do PKSu).
 3. Niebieski fragment z przodu, z lewej strony nie pokrywa się z linią okna w przeciwieństwie do prawego, który już problemu z tym nie ma.

Podsumowując, nazywanie tej tekstury Szczecinem jest pomyłką, ponieważ w ogóle schematu FG ono nie przypomina (z wyjątkiem kilku drobnostek). Rozumiem, jeśli zrobiłeś to malowanie dla siebie, na szybko do testów, by się przejechać po jakimś Szczecinie, ale jeśli malowanie ostatecznie wygląda tak jak to, nie jest warte wtedy publikacji. Powiedzmy sobie szczerze - malowanie szczecińskie jest jednym z najprostszych, jakie się robi - nałożyć 3 kolory na część wozu, naklejki, taborowe i dziękuję. Mimo wszystko nawet i tak proste malowanie można zrobić źle bądź je zepsuć, co udowadniało wiele wątków na forum. Gdyby poprawić mankamenty kolorystyczne i ładnie dodać naklejki, byłoby to wtedy dobre malowanie, które faktycznie zasługiwałoby na wyższą ocenę. Póki co zostałem zawiedziony i zdenerwowany, ale mimo wszystko liczę na poprawkę, bo i tak mimo wszystko nawet ta surowizna wygląda lepiej niż 70% szczecińskich malowań (nie wliczam tekstur Alexa) widzianych na tym forum.

Pozdrawiam.


[Obrazek: 4Qr7Z3H.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2020 11:27 przez KMSzczecin.)
04.04.2020 11:21
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Alex Simulations , kuwwer11 , MichałW , Origtiger , Sebal29

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 89
Dołączył: 10-2018
Podziękowań: 20
Post: #3
RE: Malowanie Citaro Kajott3d Szczecin *POPRAWIONY*
Drogi autorze,
Po pobraniu poprawki malowania, również jestem zmuszony wydać swoją opinię.
Niestety, ale większość błędów, które wymienił KMS nadal nie są poprawione.
Zostały dodane naklejki na szyby (szczecińskie), piktogramy z przodu pojazdu oraz po lewej stronie od drugich drzwi.
Niestety nie zostały poprawione fragmenty, które nie pokrywają się z linią okna, jak i różnej maści piktogramów i naklejek w pozostałych miejscach.
Na przodzie autobusu umieściłeś "logo" miasta Szczecin, które w rzeczywistości od wielu lat nie występuje w tym miejscu. W zamian jest herb Szczecina, jak można zauważyć na sygnaturze w/w Pana.
Po lewej stronie umieściłeś informację o przewoźniku. Skoro wybrałeś "SPA Klonowica" to numer taborowy powinien być cztero-cyfrowy i zaczynać się na 1. Druga cyfra numeru powinna mówić o roku produkcji pojazdu. Np. 1310 to autobus ze spółki "SPA Klonowica", który został wyprodukowany w 1993r., 2003r. lub 2013r. itd. W przypadku tego pojazdu będzie to np. 2003 rok.
Liczę na kolejną, pełną poprawkę.
Pozdrawiam.

04.04.2020 22:12
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: KMSzczecin , Origtiger
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: