Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OMSI 2] Szczecin Prawobrzeże 0.3
Autor Wiadomość

"tfurca" od golczewa
Twórcy
Liczba postów: 1,742
Dołączył: 11-2013
Podziękowań: 1084
Post: #1
Szczecin Prawobrzeże 0.3
[Obrazek: 9D1Sajv.jpeg]

Projekt: Szczecin Prawobrzeże.
Wersja: 0.3
Autor: KMSzczecin
Download: Zarejestruj się bądź zaloguj by zobaczyć zawartość. Please register or login to show this content.


Opis:
Prezentuję Wam Szczecin Prawobrzeże. Mapa jest luźnym, realnym odzwierciedleniem okolicy Załomia. Nie mam sił jej dalej rozbudowywać, a szkoda by było aby to, co jest się zmarnowało, dlatego wydaję w takiej wersji. Naszym zadaniem jest wykonać zmianę linii 95 z osiedla do zakładów Drobimex, dowożąc jej pracowników na miejsce.

Chętni dokończenia mogą się ze mną kontaktować:) Mapa może zawierać błędy, lecz jest w pełni grywalna.

Przebieg linii:
95: Osiedle Kasztanowe <=> Zakłady Drobiarskie, 9-10 minut w jedną stronę.

INSTALACJA MAPY:
Katalogi z folderu "--- Mapa ---" kopiujemy do:
"[...]\Steam\steamapps\common\OMSI 2"

!!!Wybierając pojazd musimy wybrać hof "Szczecin Prawobrzeze 0.3"!!!
!!!Do działania wymagane jest Golczewo w wersji 2.0!!!


ZAKAZY I ZEZWOLENIA:
Zabraniam używania mapy w vFirmach bez mojej zgody (KMSzczecina).
Zabraniam używania autorskich plików z folderów Golczewo i Szczecin Prawobrzeze (backdropy itp.).
Zezwalam na modyfikowanie mapy na użytek prywatny oraz publiczny pod warunkiem wcześniejszego kontaktu ze mną. Dla osób chętnych rozwinąć projekt włączam zielone światło, po uprzednim kontakcie ze mną.

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć szerokości przewożąc pracowników zakładów.:)

Prezentacja:
[Obrazek: htOD5sQ.jpeg]
[Obrazek: anH8Tb4.jpeg]
[Obrazek: kx6V3pO.jpeg]
[Obrazek: ZjrFbJA.jpeg]
[Obrazek: X9a6xLP.jpeg]

Szerokości życzy KMSzczecin.


12.02.2022 14:57
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Pro123 , NarutoMan , neropalasz , omega44 , k33 , Jelczyk2019 , Waszka , Kadoros , IziClickerPL , Sartorius

Użytkownik
Użytkownicy
Liczba postów: 236
Dołączył: 01-2013
Podziękowań: 117
Post: #2
RE: Szczecin Prawobrzeże 0.3
Jaka szkoda, że tak mało!

Wizualnie twoje mapy stoją na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno Golczewa (tak wiem, krytykowałem trochę ten projekt, ale nie za jego wizualny aspekt!), dotyczy to też i tej mapy. Po prostu po twoich mapach chce się jeździć. Zwłaszcza roślinność, i to co się dzieje "w tle", czyli wszystkie backdropy itd., dają niesamowite poczucie głębi, nie czuje się w ogóle, że zaraz za horyzontem urywa się kafelek i jest pustka. Dzięki temu te mapy są jakieś takie żywe, niesztuczne.

Sam wybór terenów do odwzorowania też jest niesamowicie klimatyczny. Osiedle położone w środku puszczy, są jakieś tereny podmiejskie, nieużytki, a to wszystko w starym, dobrym Szczecinie. Aż by sobie człowiek chciał życzyć przebudowy Projektu Szczecin w takiej formule.

Tylko, że szkoda, że trasa jest fikcyjna i tak krótka! Aż szkoda, że chociaż nie kursuje do Dąbia, żeby przynajmniej zahaczyć o bardziej zabudowane tereny. Rozumiem, że tworzenie realnej mapy na podkładach to o wiele cięższy kawałek chleba, niż budowa fikcyjnej mapy, stąd pewnie brak chęci u Ciebie. Ale jeżeli jeszcze kiedyś byś się zastanawiał nad kontynuacją tego projektu, to serio warto!

Mapa cierpi na kilka, drobnych problemów technicznych, związanych z pospiesznym jej wydaniem, nie ma zapowiedzi, hof też działa tak sobie (za szybko przeskakują przystanki na trasie w sterowniku), ale to nie przeszkadza.

Szkoda tylko, że mapa pewnie nie wciągnie mnie na dłużej, bo jednak linia jest trochę krótka, więc pewnie szybko się znudzi.

Ale i tak kawał dobrej roboty! Dzięki, że podzieliłeś się z nami chociaż tym, co jest zrobione. Przynajmniej nie będzie to leżeć odłogiem na dysku:)

14.02.2022 16:28
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: KrabsGeM , Jelczyk2019 , KMSzczecin , suslawmoc

"tfurca" od golczewa
Twórcy
Liczba postów: 1,742
Dołączył: 11-2013
Podziękowań: 1084
Post: #3
RE: Szczecin Prawobrzeże 0.3
(14.02.2022 16:28)omega44 napisał(a):  Sam wybór terenów do odwzorowania też jest niesamowicie klimatyczny. Osiedle położone w środku puszczy, są jakieś tereny podmiejskie, nieużytki, a to wszystko w starym, dobrym Szczecinie.

Tak to jest, jak się swoje rejony buduje:P Teraz niestety powycinali sporo drzew, więc nie jest aż tak fantazyjnie jak na mapie...

(14.02.2022 16:28)omega44 napisał(a):  Tylko, że szkoda, że trasa jest fikcyjna i tak krótka! Aż szkoda, że chociaż nie kursuje do Dąbia, żeby przynajmniej zahaczyć o bardziej zabudowane tereny. Rozumiem, że tworzenie realnej mapy na podkładach to o wiele cięższy kawałek chleba, niż budowa fikcyjnej mapy, stąd pewnie brak chęci u Ciebie. Ale jeżeli jeszcze kiedyś byś się zastanawiał nad kontynuacją tego projektu, to serio warto!

Miałem plan dociągnąć ją do Dąbia, lecz problemem nie był brak chęci do budowy, a brak dedykowanych obiektów. To głównie przez to prace zostały wstrzymane, a próba znalezienia modelarza zakończyła się niepowodzeniem. Fragmenty, które idą dalej bez dedyków nie byłyby tym samym, co prawdziwe rejony.

(14.02.2022 16:28)omega44 napisał(a):  Ale i tak kawał dobrej roboty! Dzięki, że podzieliłeś się z nami chociaż tym, co jest zrobione. Przynajmniej nie będzie to leżeć odłogiem na dysku:)

To właśnie kierowało decyzją o wydaniu - byle się nie zmarnowało;)

Dzięki za opinię.:)


14.02.2022 20:48
Szukaj postów Cytat

nie
Użytkownicy
Liczba postów: 13
Dołączył: 12-2021
Podziękowań: 0
Post: #4
RE: Szczecin Prawobrzeże 0.3
Nie wiem, czy może coś źle wgrałem czy coś, ale na mapie nie ma ani jednego helpera.


Po za tym, mapa bardzo fajna


Każdy o tym marzy, by znaleźć się na plaży...
16.02.2022 13:15
Szukaj postów Cytat

æ
Użytkownicy
Liczba postów: 159
Dołączył: 08-2018
Podziękowań: 101
Post: #5
RE: Szczecin Prawobrzeże 0.3
(16.02.2022 13:15)grunczan v2 napisał(a):  Nie wiem, czy może coś źle wgrałem czy coś, ale na mapie nie ma ani jednego helpera.


Po za tym, mapa bardzo fajna

Helperów nie ma, potwierdzam to. Ale trasa jest na tyle prosta, że w zasadzie helpery nie są jakieś niezbędne.

Sama mapa krótka i przyjemna. Taki jakby polski Grundorf, ale dłuższy i bardziej "wiejski". Szkoda, że mapa nie będzie prawdopodobnie rozbudowywana, bo potencjał ma duży. No cóż, nic, tylko pobierać.


Xd
16.02.2022 14:18
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: