Strefa OMSI

Pełna wersja: Autosan H9-21 + H9.20 Tropic (By Coyotek & Ty-154)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Czas i na moją opinie.
W OMSI brakowało tego modelu, ponieważ model jest klasyką gatunku. Ludzie bardzo dużo wymagali od modelu, więc na twórcach modelu spoczywała ogromna odpowiedzialność, i szczerze mówiąc poradzili sobie koncertowo. Model jest wymodelowany bardzo dobrze w wewnątrz jak i na zewnątrz. Spodobała mi się zasada działania otwierana drzwi przez pasażerów, co nadaje modelowi realności. Dźwięki w środku są po prostu cudne, czego nie można powiedzieć o tych na zewnątrz. Bardzo mi się spodobały obrazki na zasłonie, sugerują że kierowcą jest typowy kierowca PKS-u.

+plusy
+dobrze wymodelowana bryła
+doskonałe dźwięki wewnątrz modelu
+sposób otwierania drzwi przez pasażerów
+różne dodatki
+dość dobra optymalizacja
+doskonale odwzorcowany i oteksturowany pulpit

-minusy
-słabe dźwięki na zewnątrz pojazdu

Model oceniam na 9/10
Gorąco polecam Sironelara
Witam, to może ja też powiem kilka słów mimo że jestem mało znany tutaj, gdyż nie tworzę (z braku wiedzy na ten temat, moja zasada jest taka, że nie biorę się za to, o czym nie mam pojęcia, a już za stary jestem na naukę - 32 lata)
Powiem krótko, jeździ się nim bardzo dobrze, co do bryły to na razie nie zauważyłem, żeby gdzieś haczył, ale minusy są i to sporo. Wiem wiem, nie wypowiadaj się skoro nie masz pojęcia, to fakt nie umiem tworzyć, ale umiem porównać coś do czegoś i widzę co jest nie tak, z kolei plusów nie będę wymieniał gdyż wymienili je wszyscy powyżej, więc lecę z minusami:

- Na desce nie jest oskryptowany przełącznik od kierunków i świateł (znaczy z klawisza się ruszają i działają, ale z myszki nie działają)

- Chyba nie działa dmuchawa albo coś, bo klawisz się załącza ale nadmuchu nie słychać, nie wiem czy czuć, bo nie siedzę tam w środku autobusu:P

- Brak rozkładu

- Nie działają wywietrzniki dachowe

- Razi ta biała gładź na podłodze, mógł by być jakikolwiek wzór na podłodze, a nie taka gładź, to nie ściana:P, Co dziwne na tylnych schodach jest wzór czarny w koła, dlaczego nie ma go na przednich i podłodze wewnątrz to nie wiem

- Nie dopracowany spryskiwacz, działa jak by chciał a nie mógł

- Szyby w części pasażerskiej mogły by się rozsuwać, a nie tylko otwierać na zasadzie tak lub nie

- Z tymi drzwiami rzeczywiście jest coś nie tak, goście wsiadają i sobie zamykają drzwi przed nosem ? Hmm

- Wracając do bryły to Linia dolna przedniej szyby powinna zgadzać się z linią dolną szyb bocznych i drzwi a jest trochę niżej, dokładnie przyglądałem się na zdjęciach prawdziwych H9-21 ma linie równą z bokami, owszem tylnia szyba powinna być wyżej i jest poprawnie ale przednia jest źle osadzona

- Licznik kilometrów rzeczywiście się nie kręci ale to akurat jest najmniej ważne

To będzie raczej na tyle, wiem, że po tym co tu napisałem wszyscy mnie zlinczują za obiektywną opinię, ale zakładam, że jeśli twórcy chcieli by ten model uczynić idealnym (co w mojej ocenie jest możliwe, trzeba tylko chcieć), to wezmą pod uwagę moje spostrzeżenia, z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem moją dokładnością oceny, ale taki już jestem. Autobus ma wielki potencjał, który może uczynić go najlepszym autobusem tego symulatora, pozdrawiam wszystkich twórców, ogólnie mego dobra robota

Aha moja ocenia oczywiście 9/10 to tam bez dwóch zdanie, ale minusy wyeliminowane nie tyle podniosą oceną co dadzą Autosanowi 9-21 miano najlepszego autobusu PKS OMSI
@Up
"- Z tymi drzwiami rzeczywiście jest coś nie tak, goście wsiadają i sobie zamykają drzwi przed nosem ? Hmm"
To oczywiście twoja opinia i masz prawo tak sądzić. Ja natomiast uważam, że to jest przełom w tworzeniu autobusów. W ogóle nie przypuszczałem, że można takie coś zrobić. Autobus nie jest wolny od błędów, ale efekt końcowy prac jest niemal genialny. Miło wspominam te Autosany. Kiedy byłem małym dzieckiem, wiele nimi jeździłem jako pasażer. Wielkie podziękowania dla twórców za polską legendę w OMSI. Oczywiście należy się ocena 10/10.
Witam, Autosan marzenie! Ile sie takim wyjezdzilo za starych dobrych lat.

Mi nie przypadły do gustu dźwięki i przerobiłem je trochę jak autor będzie chciał może je zamieścić w Autobusie.

oto Próbka nowych dźwięków: https://www.youtube.com/watch?v=XjhQ2a1O...e=youtu.be
Mogłeś pokazać dźwięki na postoju, chyba, że tych nie przerabiałeś.
Klasyk gatunku i polski pożeracz szos ! ! . Na plus jest dla mnie to, że na 2-ce nie gaśnie (na innych biegach też nie). Tachograf trochę inny powinien być, ale potem bywały w nich nowsze, więc ujdzie. WRESZCIE !! zmieniona fotka na rolecie nad Papieżem na godną - GIGA PLUS - myślę, że z czegoś to wyniknęło i nie tylko ja się z tego cieszę, że ta goła wariatka poszła precz :E (choć niektórzy chyba mnie zlinczują za pochwałę usunięcia tej dziouchy). Ludzie sami otwierają / zamykają drzwi - kolejny krok w stronę realizmu. Klapniecie drzwiami - miodzio. Silnik - dźwięki mogłyby być trochę inne, ale to kwestia gustu - i tak są ładne. sporo malunków - kolejny plus. 9.9 / 10 (0.1 pkt - tak na wszelki wypadek - taki "grosik na scynście". A z tym "scynściem"to różnie bywa:P .
Mam prośbę odnośnie tego Autosana (jak i H10): czy byłaby możliwość dodania dodatkowej kierownicy wzorowanej na kierownicy Jelcza L100 oraz czy jest możliwość wersji z bileterką z H10?
Ten autobus to po prostu istne cudo!
Nie dość, że mamy do czynienia z klasykiem z naszych szos, to jeszcze jest on solidnie zrobiony. Świetne dźwięki, świetny wygląd i przede wszystkim: klimat!
Pamiętam, jak takimi w dzieciństwie jeździłem. Nigdy nie przypuszczałem, że będę miał okazję zasiąść za jego sterami (przynajmniej wirtualnie :hihi: ).

Jedynym minusem, o którym jednak muszę napisać jest brak rozkładu.
Autosan jest zrobiony bardzo dobrze, wystarczy parę małych poprawek i już w ogóle byłby kosmos :

Oceniam na 9,5/10. Definitywnie będzie moim ulubionym podmiejskim.
Autobus ma potencjał! Naprawdę warto nim pojeździć! Wszyscy narzekają na tą pannę na roletce, Dla mnie ona jest fajna, ponieważ dodaje trochę klimatu:) A to nieprawda że te Autosany już nie jeżdżą, w PKS'ie Grudziądz dalej obsługują niektóre linie:D Dla mnie jedyną wadą jest za ostre hamowanie. Model oceniam na moce 9,5/10
Pozdrawiam Dor_Awek
Po pierwszej trasie w tym autobusie moje odczucia są jak najbardziej pozytywne, nawet bardzo pozytywne. Ogólny wygląd autobusu, zewnątrz i wewnątrz oceniam na 10/10. Nie mam nic do zarzucenia. Dźwięki moim zdaniem w porządku, jest głośny, taki jaki ma być. Jedyny minus jaki ja zauważyłem to to, że po włączeniu wycieraczek nie mogłem ich w żaden sposób wyłączyć... ale to raczej tylko mój problem.

Autobus oceniam na 10/10.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie