Odpowiedź 
Oświadczenie administracji w sprawie kontynuacji działalności Forum
Autor Wiadomość

strefa-omsi.pl
Administratorzy
Liczba postów: 1,408
Dołączył: 12-2012
Podziękowań: 492
Post: #1
Oświadczenie administracji w sprawie kontynuacji działalności Forum
Drodzy Forumowicze.

Przez ponad 3 lata tworzyliśmy dla Was miejsce, które miało być społecznością pasjonatów, miejsce nie nastawione na zyski, reklamy i w końcu miejsce, gdzie administracja i moderacja bezinteresownie pracuje dla Was i to Wy określacie główne nurty zmian. Tak stało się także ostatnio, kiedy to ciągłe kłótnie o rangi czy też nieprzejrzysty i miejscami być może niesprawiedliwy system ostrzeżeń, wymusił sporą reorganizację zasad. Wprowadziliśmy wszystkie postulowane zmiany (a propozycje i udoskonalenia można było składać przez długi czas) mimo, że mamy w tej chwili dwa razy więcej roboty, ale żaden z nas nie narzekał, bo podkreślam, nie pracujemy tu dla siebie, nic z tego nie mamy poza ewentualną satysfakcją, której ostatnio już mocno brakuje.

Wczorajsza sytuacja pokazuje, że jedno opóźnienie z naszej strony, jedna zła decyzja i od razu jesteśmy mieszani z błotem. Od razu administracja zła, moderacja zła, zero sprawiedliwości, zero sumienności, zero czegokolwiek. Szczególnie bolą takie opinie od osób, które w żaden sposób i nigdy nie zostały przez nas źle czy niesprawiedliwie potraktowane. Wystarczył jeden wpis i jedna, dwie prowokacje, by wywołać burzę w szklance wody. Nie liczył się w tym momencie dorobek tych kilku lat a nawet paru ostatnich miesięcy, tylko jedna kontrowersyjna sytuacja przez pryzmat której wszyscy zaczęli się wypowiadać. Nikt wtedy nie widział ile czasu wspólnie poświęciliśmy na to, żeby to wszystko jakoś działało, było w jednolity i aktualny sposób prowadzone (np. Pobieralnia) mimo tego, że, jak powtórzę, poświęcamy swój prywatny czas za darmo. Nie wiem jak inni, natomiast ja kilka razy w tygodniu dostaję hejterskie i obraźliwe wiadomości, wliczam takie rzeczy w "koszt" administrowania forum o takiej tematyce i o takiej charakterystyce. Natomiast w dniu wczorajszym coś już się przelało, szczególnie mówię tu o osobach, które nigdy źle nie zostały tu potraktowane. Nikt nie jest nieomylny i przez te kilka lat owszem, nazbierało się kilkanaście może mało przemyślanych i zbyt gwałtownych decyzji, ale to ułamek procenta wszystkich decyzji.

Osobiście (ale zakładam także, że pozostała część Ekipy) mam dość traktowania nas jak jakieś kaczki, na których błędy wszyscy polują i szukają tylko okazji, żeby zaczepić, sprowokować i przytłuc. Wartości typu współpraca, pasja, kultura i wzajemny szacunek, na których to filarach miało się to miejsce opierać, od jakiegoś czasu tutaj już nie istnieją i nie widzę specjalnie w tym naszej winy. Wszędzie szuka się przeciwieństw i okazji żeby komuś za coś dokopać (nie mówię tutaj o krytyce, ale wystarczy wejść na pierwszy lepszy stream i wiadomo o co chodzi). Nie doceniacie nie tylko nas, ale przede wszystkim siebie nawzajem. Nie dotyczy to pewnych kółek, które się już dawno zawiązały i które trzymają się razem, nie daj Boże, żeby ktoś otrzymał jakiegoś bana na czat czy ostrzeżenie, bo od razu wszczynana jest awantura i pisanie gdzie indziej, jak tu jest źle i w ogóle. Wystarczy taka sytuacja jak wczoraj... Podobnej sytuacji, ale nieco w innych realiach i z innych powodów doświadczyło forum sąsiednie, więc być może jest to już taka zasada, że raz na jakiś czas trzeba wywołać dym i ostentacyjnie przenieść się w inne miejsce.

Nie będę na siłę nikogo zmuszał do pisania tu czy tam. Tutaj zawsze mieliście prawo do treści, jakie zamieściliście i tak zostanie. Nikt nie będzie niczego blokował, bo jest to nieuczciwe w stosunku do piszących. Oczywiście niektórzy nawet nie dostrzegają jak, kto i gdzie jest traktowany. Zwycięża pewnego typu przywiązanie i osobiste pobudki, które albo widać, albo można się ich domyślać i z tego powodu szuka się dziury w całym.

Kończąc swoje przydługie wywody, oświadczam, że Forum będzie póki co działało. Kto nie akceptuje zasad tu panujących bądź Ekipy jako całości - ma alternatywy, nikt na siłę i za wszelką cenę nie będzie nikogo tutaj trzymał. Każdy niech pisze tam, gdzie mu wygodniej, gdzie się lepiej czuje, albo tu i tam. Natomiast nie będziemy już sobie pozwalali na wchodzenie sobie na głowę, publiczne ciągłe jechanie za każdą decyzję. Chcemy tworzyć to Forum dla tych, którzy chcą tutaj przebywać, nawet pomimo nieraz naszych błędów, które zawsze można wycofać. Nie będzie akceptacji uczestnictwa w życiu Forum dla osób, które przychodzą tu, żeby głównie narozrabiać, prowokować i szczuć jednych na drugich, takim pozostają tylko i wyłącznie alternatywy, bo miarka się przebrała. Możecie nadal sobie pisać i śmiać się, obrażać, wyzywać itd. z tego co tutaj napisałem na innych forach, streamach i stronach. Wszędzie, ale nie tutaj. Wszystkim dogodzić się jak widać nie da, nawet stając czasami na głowie.

Wczorajsze decyzje z czatu były może zbyt impulsywne i zostały anulowane (oprócz bana na czat dla jednego Użytkownika). Od strony Ekipy - stan zero, uznamy, że nic się nie wydarzyło, co od Waszej strony - to już Wasza decyzja. Ostatnia rada: szanujmy się nawzajem, nie tylko te osoby ze wspomnianych kółek, nie tylko kolorowych, ale wszystkich, którzy na taki szacunek zasługują i nie robią nikomu nic złego. Mimo wszystko uważam, że tacy właśnie stanowią naprawdę wysoki odsetek wszystkich odwiedzających to Forum.

Pozdrawiam.


♪ "Nie pytaj mnie, wiem tyle co i ty" ♪

Zanim cokolwiek napiszesz, przeczytaj koniecznie REGULAMIN
Jeśli masz problem techniczny, zapoznaj się z ZASADAMI DZIAŁÓW TECHNICZNYCH
Jeśli chcesz podzielić się dodatkiem, zapoznaj się z REGULAMINEM DZIAŁU POBIERALNIA

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2016 23:16 przez skawek.)
14.02.2016 18:53
Szukaj postów Cytat
 Podziękowania za post: Invis
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: