Witaj na Forum! Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania. Stwórz konto  


Solaris Urbino III Pack (Sobol3D)

#21

to źle go zainstalowałeś
[wymoderowano - Ik132]
2.1. Wulgaryzmy /+70%
Odpowiedz

#22
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2025, 12:28 przez HarryOLO.)

(19.08.2025, 14:36)Sobol3D napisał(a): to źle go zainstalowałeś

Cześć,

Po pierwsze primo, @Sobol szacunek wielki! Genialny model:D
Niestety pomimo ustawienia pamięci na 0, zgodnie z radą z pierwszego posta, po uruchomieniu OMSI mam "czarne tekstury" autobusu, które zamieniają się na "normalne" po najechaniu kamerą bliżej autobusu. Przyznam że to frustrujące.

Używam wersji 2.2.032, mam 4GB patcha zainstalowanego z odpaleniem programu jako administrator, zgodnie z instrukcją ze strony programu. Mój komputer ma 32GB RAM, AMD RX7800XT, intel i5-11400. Zauważam też spadek FPS.
Da się coś zaradzić?

Pozdrawiam,

EDIT
Sprawdzałem też wersję 2.3.004. W obu przypadkach na mapie Lublin 2017 jest tak samo.
Odpowiedz

#23

(21.11.2025, 12:19)HarryOLO napisał(a):
(19.08.2025, 14:36)Sobol3D napisał(a): to źle go zainstalowałeś

Cześć,

Po pierwsze primo, @Sobol szacunek wielki! Genialny model:D
Niestety pomimo ustawienia pamięci na 0, zgodnie z radą z pierwszego posta, po uruchomieniu OMSI mam "czarne tekstury" autobusu, które zamieniają się na "normalne" po najechaniu kamerą bliżej autobusu. Przyznam że to frustrujące.

Używam wersji 2.2.032, mam 4GB patcha zainstalowanego z odpaleniem programu jako administrator, zgodnie z instrukcją ze strony programu. Mój komputer ma 32GB RAM, AMD RX7800XT, intel i5-11400. Zauważam też spadek FPS.
Da się coś zaradzić?

Pozdrawiam,

EDIT
Sprawdzałem też wersję 2.3.004. W obu przypadkach na mapie Lublin 2017 jest tak samo.

mniejsza szczegółowość mapy powinna pomóc, jeśli to wchodzi w grę; jeśli nie - pomajstruj z innymi entrypointami, jak mi czasem wyskoczy czarny bus, po prostu respię go w mniej "ciężkim" entrypoincie (czyli np jakaś pętla na zadupiu zamiast hbf) i na sporej liczbie dość ciężkich map (ahlheim, ln25) działa:)
 Podziękowania za post: HarryOLO(+1)
Odpowiedz

#24

wyłącz pojazdy AI i zaparkowane auta, potem sprawdź czy dalej problem występuje. Jeżeli tak, to wina pojazdów AI. Przy odpowiednim dobraniu AI lista do mapy z odpowiednio zoptymalizowanymi pojazdami nie ma problemów z teksturami.

Opcja nr 2 to źle/nie zainstalowany 4GB patch. Zainstaluj go ponownie.
[wymoderowano - Ik132]
2.1. Wulgaryzmy /+70%
 Podziękowania za post: HarryOLO(+1)
Odpowiedz

#25

/ ciach /
Hej,

dzięki za podpowiedzi. Zmniejszyłem szczegółowość mapy, zmniejszyłem trochę ruch, potestowałem i wychodzi na to, że działa:) Także dzięki i Tobie / @kingovkingz / i Sobolowi za pomoc:D

Jestem Szymek edytował 28.11.2025 15:02 ten post z poniżej podanego powodu:

4.3 Post nieprzejrzysty lub nadużycie narzędzi formatujących / ostrzeżenie niskoprocentowe

Odpowiedz

#26
Exclamation 

Nie wiem czy to tylko mi się tak dzieje, że jak ładuje autobus to nie ma on tekstur. Pliki z folderu SDK wstawiłem do folderu texutres. Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś by mi pomógł.
[Obrazek: image.png?ex=69fcb23e&is=69fb60be&hm=5ef...12aa88a14&]

skawek edytował Dzisiaj 08:24 ten post z poniżej podanego powodu:

Ten i kilka postów poniżej przeniosłem z Pobieralni.

Odpowiedz

#27

pliki z SDK to zestaw tekstur do tworzenia malowań. Zainstaluj 4gb patch, i postaw ten autobus ponownie, ale wyłączając ruch ai aut/autobusów. Gwarantuje że wtedy wszystko zadziała.
[wymoderowano - Ik132]
2.1. Wulgaryzmy /+70%
Odpowiedz

#28

(06.05.2026, 16:57)Sobol3D napisał(a): pliki z SDK to zestaw tekstur do tworzenia malowań. Zainstaluj 4gb patch, i postaw ten autobus ponownie, ale wyłączając ruch ai aut/autobusów. Gwarantuje że wtedy wszystko zadziała.

Nie pomogło niestety. Teraz mam coś takiego (dopiero jak się przybliży to widać teksturę): [Obrazek: image.png?ex=69fceb21&is=69fb99a1&hm=1bd...aa86aaae4&][Obrazek: image.png?ex=69fceb86&is=69fb9a06&hm=516...e08beb9f9&]
Odpowiedz

#29

(28.02.2025, 09:29)Sobol3D napisał(a): Z minusów, należy powiedzieć od razu o dość długim czasie wczytywania autobusu. Należy również mieć zainstalowanego 4gb patcha oraz ustawić pamięć tekstur na 0.0 mb w ustawieniach OMSI, aby uniknąć czarnych tekstur.

/ Sygnatura usunięta - 4.7 Jedyne dopuszczalne formy podziękowań na Forum to system podziękowań (reputacji) oraz drogi prywatne. Zabronione są próby wymuszania lub nachalne prośby o punkty podziękowań. / skawek /
 Podziękowania za post: _Buziek_(+1)
Odpowiedz

#30

Mam proble, gdy zaczynam ruszać autobusem jedzie bardzo wolno. Jest to mój problem czy po prostu jakieś opcje są tego?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości