| Solaris Urbino III Pack (Sobol3D) | ||||||||||
(19.08.2025, 14:36)Sobol3D napisał(a): to źle go zainstalowałeś Cześć, Po pierwsze primo, @Sobol szacunek wielki! Genialny model:D Niestety pomimo ustawienia pamięci na 0, zgodnie z radą z pierwszego posta, po uruchomieniu OMSI mam "czarne tekstury" autobusu, które zamieniają się na "normalne" po najechaniu kamerą bliżej autobusu. Przyznam że to frustrujące. Używam wersji 2.2.032, mam 4GB patcha zainstalowanego z odpaleniem programu jako administrator, zgodnie z instrukcją ze strony programu. Mój komputer ma 32GB RAM, AMD RX7800XT, intel i5-11400. Zauważam też spadek FPS. Da się coś zaradzić? Pozdrawiam, EDIT Sprawdzałem też wersję 2.3.004. W obu przypadkach na mapie Lublin 2017 jest tak samo.
(21.11.2025, 12:19)HarryOLO napisał(a):(19.08.2025, 14:36)Sobol3D napisał(a): to źle go zainstalowałeś mniejsza szczegółowość mapy powinna pomóc, jeśli to wchodzi w grę; jeśli nie - pomajstruj z innymi entrypointami, jak mi czasem wyskoczy czarny bus, po prostu respię go w mniej "ciężkim" entrypoincie (czyli np jakaś pętla na zadupiu zamiast hbf) i na sporej liczbie dość ciężkich map (ahlheim, ln25) działa
wyłącz pojazdy AI i zaparkowane auta, potem sprawdź czy dalej problem występuje. Jeżeli tak, to wina pojazdów AI. Przy odpowiednim dobraniu AI lista do mapy z odpowiednio zoptymalizowanymi pojazdami nie ma problemów z teksturami.
Opcja nr 2 to źle/nie zainstalowany 4GB patch. Zainstaluj go ponownie.
[wymoderowano - Ik132]
2.1. Wulgaryzmy /+70%
/ ciach /
Hej, dzięki za podpowiedzi. Zmniejszyłem szczegółowość mapy, zmniejszyłem trochę ruch, potestowałem i wychodzi na to, że działa Także dzięki i Tobie / @kingovkingz / i Sobolowi za pomoc
pliki z SDK to zestaw tekstur do tworzenia malowań. Zainstaluj 4gb patch, i postaw ten autobus ponownie, ale wyłączając ruch ai aut/autobusów. Gwarantuje że wtedy wszystko zadziała.
[wymoderowano - Ik132]
2.1. Wulgaryzmy /+70% (06.05.2026, 16:57)Sobol3D napisał(a): pliki z SDK to zestaw tekstur do tworzenia malowań. Zainstaluj 4gb patch, i postaw ten autobus ponownie, ale wyłączając ruch ai aut/autobusów. Gwarantuje że wtedy wszystko zadziała. Nie pomogło niestety. Teraz mam coś takiego (dopiero jak się przybliży to widać teksturę): ![]()
(28.02.2025, 09:29)Sobol3D napisał(a): Z minusów, należy powiedzieć od razu o dość długim czasie wczytywania autobusu. Należy również mieć zainstalowanego 4gb patcha oraz ustawić pamięć tekstur na 0.0 mb w ustawieniach OMSI, aby uniknąć czarnych tekstur.
/ Sygnatura usunięta - 4.7 Jedyne dopuszczalne formy podziękowań na Forum to system podziękowań (reputacji) oraz drogi prywatne. Zabronione są próby wymuszania lub nachalne prośby o punkty podziękowań. / skawek /
Mam proble, gdy zaczynam ruszać autobusem jedzie bardzo wolno. Jest to mój problem czy po prostu jakieś opcje są tego?
| ||||||||||
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |

![[Obrazek: image.png?ex=69fceb21&is=69fb99a1&hm=1bd...aa86aaae4&]](https://cdn.discordapp.com/attachments/1262821626739687455/1501670493961453740/image.png?ex=69fceb21&is=69fb99a1&hm=1bd148e15cccee2295e2da8543fde8aa182fb0988d982519409f03aaa86aaae4&)