Odpowiedź 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łodziaki
Autor Wiadomość

Użyszkodnik
Użytkownicy
Liczba postów: 354
Dołączył: 11-2014
Podziękowań: 86
Post: #151
RE: Łodziaki
(09.03.2018 22:06)Jacobex napisał(a):  
(05.03.2018 15:53)Kuba L. napisał(a):  ZDiT rozważa oddanie ok. 30% łódzkich linii prywatnemu przewoźnikowi.
To nie tak będzie wyglądać. To firma która będzie obsługiwać linie podmiejskie ma mieć swoje pojazdy. Z tym oddaniem 30% to jest tak, jakby przyszedł ktoś do twojego domu i 30% terenu oddał innej osobie. Ewentualnie chodziło o to, że firma będzie musiała mieć 30% tego co ma MPK Łódź.
To będzie wyglądać tak, oczywiście jak dojdzie do skutku, że ZDiT ogłosi przetarg na obsługę 30% linii autobusowych w Łodzi. Przetarg zapewne byłby ogłoszony w standardzie warszawskim, czyli umowa na 10 lat i nowy tabor. MPK nie miałoby tu nic do gadania, bo oni jeżdżą na umowie powierzenia. To byłby dobry ruch, szczególnie w przypadku obsługi linii podmiejskich na wschodzie miasta, skończyłoby się marnowanie wozokilometrów na zjazdy i wyjazdy do zajezdni - najlepszy przykład to 90 i 91, odległość z Janowa do obu zajezdni to ponad 13 km. 82 niewiele mniej. Z Kraszki byłoby bliżej, no ale lepiej było zlikwidować....

Oprócz tego dzisiaj niemożliwe stało się możliwe, Swingi przestały być na stałe przypisane do 10, i 4 sztuki wyjechały na 12. Bez problemu poradziły sobie z gorszym torowiskiem na Stokach i peronem na Telefoniczna/Pieniny. Taki ruch ze strony MPK cieszy, w weekendy, gdy na 10 jest potrzebne odpowiednio w sobotę 9 i w niedzielę 7 tramwajów, reszta bezczynnie stała w zajezdni, a po mieście śmigały Złomstale, teraz wszystkie sprawne Swingi będą mogły wyjechać na linię. Jedynym ograniczeniem jest to, że linie obsługiwane przez te tramwaje muszą przebiegać na jakimś odcinku przez WZ, co w praktyce pozwala tylko na obsługę 12 i 14, ale mimo to - te 2 linie oraz 10, 4 i 11 w weekendy będą mogły być obsługiwane w pełni taborem niskopodłogowym.


Jeżeli pomogłem, kliknij Rep+ pod postem;)
11.03.2018 00:19
Szukaj postów Cytat
Odpowiedź 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum Strefa-OMSI.pl

Tematyczne Forum dotyczące najpopularniejszego symulatora autobusu - OMSI. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w Społeczności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Współpracujemy z:

Polecamy także: