Strefa OMSI

Pełna wersja: MAN Lion's Coach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Ze względu na "niedobór" autokarów w OMSI sam postanowiłem spróbować swoich sił w stworzeniu jednego z nich. Z grafiką 3D mam pewne doświadczenie, jednak głównie w Zmodelerze i to ładnych parę lat temu, więc trochę umiejętności wyparowało przez ten czas. Sam model jest tworzony w Blenderze 2.68a. Znalazłem w internecie model tego MAN'a, który można było udostępniać i dowolnie modyfikować, dlatego postanowiłem, że to będzie moja "baza". Sam model był niezbyt udany, dosyć uproszczony, dużo nieścisłości w porównaniu do rzeczywistego wyglądu, siatka niechlujnie ułożona i tym podobne. (Z tego co wiem to dokładnie ten model jest konwertowany przez jakiegoś Rosjanina na oficjalu). Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i oto mała porcja tego, czym zajmuje się od dwóch miesięcy:

İmage

İmage

İmage

İmage

Naturalnie to jedynie ta część modelu, którą już przekonwertowałem i umieściłem w grze. Zrobiona została już główna bryła pulpitu i większość wnętrza, ale tym podzielę się dopiero kiedy będzie to jakoś po ludzku wyglądało.

Prawdopodobnie będę również potrzebował pomocy, szczególnie jeśli chodzi o skryptowanie, ponieważ nie miałem wcześniej do czynienia z modowaniem OMSI. Przy okazji mam już jedno pytanie, czy można za pomocą edycji skryptu podnieść zawieszenie? Autokar jest jeszcze trochę zbyt nisko osadzony.
(12.11.2013 18:47)helvete napisał(a): [ -> ]Przy okazji mam już jedno pytanie, czy można za pomocą edycji skryptu podnieść zawieszenie? Autokar jest jeszcze trochę zbyt nisko osadzony.

Właśnie problem w tym, że się nie da, dlatego często modele konwertowane przez niedoświadczonych twórców (Sprinter, tureckie turystyki, etc.) siedzą tak nisko, bo robią model w programie 3D na odpowiednią wysokość, a potem w OMSI pod ciężarem siada i pokracznie wygląda. Póki jeszcze jesteś dość niedaleko z pracami proponowałbym go podnieść w Blenderze o kilka centymetrów ponad poprawną wysokość, wtedy będzie dobrze z OMSI.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź;)

Udało mi się osadzić model na w miarę odpowiedniej wysokości, dodałem również parę elementów wnętrza, które już ukończyłem (ściany, sufit, podłoga, uszczelki, grzejniki, toaleta). Budowę schodów nieco uprościłem, nie chciałem marnować zbyt wielu trójkątów, szczególnie że sam pulpit składa się ze sporej ich ilości.

İmage

İmage

İmage

Pozdrawiam:-)
Wygląda naprawdę nieźle. Podoba mi się Twoje podejście do modelowania, jak sam napisałeś, robisz "uproszczone" schody, aby nie marnować trójkątów, co na pewno odczujemy w optymalizacji. Życzę powodzenia i wytrwałości :)
Moim zdaniem bryła bardzo fajna.Popraw dziury pomiędzy uszczelkami jak się powiększy zdjęcie to trochę to razi. Powodzenia w pracach;)
@THEMichał333: Dziury są, bo nie przekonwertowałem uszczelek do OMSI, więc żadnych prześwitów nie będzie. A teraz czas na update:)

Zabrałem się za mechanizm kontrolujący pracę drzwi:

İmage

Zrobiłem również fotele, jednak postanowiłem zrezygnować z uchwytów przy zagłówku, ponieważ zjadłoby to dużo trójkątów, a myśle że nie wpłynie to jakoś negatywnie na wrażenie estetyczne. Same fotele na chwilę obecną lewitują w powietrzu, ale już jestem w trakcie tworzenia ramy i podłokietnika.

İmage

İmage

Zmieniłem wygląd przednich świateł...

İmage

... i wykonałem schowek na gaśnice przy przednich drzwiach.

İmage

A teraz coś nad czym pracowałem już dłuższy czas, czyli pulpit, a raczej jego zaczątki ;P

İmage

İmage

Pozdrawiam
Trzeba przyznać, że prezentuje się to bardzo ładnie powodzenia przy dalszych pracach ;]
Pamiętaj, żeby wygładzić brzegi, szczególnie nad tablicą rozdzielczą:D Możemy spodziewać się dużo gadżetów w modelu, typu otwierane schowki i takie tam?:)
Odwalasz kawał dobrej roboty, nie przestawaj bo idzie ci dobrze.
Będę uważnie obserwował postępy przy tym modelu, bo zaczynasz z bardzo wysokiego C. Widać, że potrafisz fajnie modelować i od początku zwracasz uwagę na optymalność pojazdu w OMSI. O ile wymiarowo wszystko się mniej więcej zgadza - brak zastrzeżeń na chwilę obecną. Życzę powodzenia ;)
Przekierowanie